صفحه اصلی | anis | سرمقاله | جنگ افغانستان داخلی نه بلکه جنگ بیرونی است

جنگ افغانستان داخلی نه بلکه جنگ بیرونی است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
جنگ افغانستان داخلی نه بلکه جنگ بیرونی است

گزارش ها حاکی از آنست که مسئولان ارشد نظامی ایالات متحده امریکا به دونالد ترامپ رئیس جمهور آن کشور پیشنهاد داده اند که برای از بین بردن گروه های تروریستی به عساکر اضافی در افغانستان نیاز است، در این پیشنهاد تاکید شده که اختیارات کامل حملات هوایی نظامی و عملیات شبانه علیه مواضع گروه های تروریستی درافغانستان به نظامیان امریکایی داده شود. هرچند به این درخواست تاکنون پاسخ مثبت داده نشده، اما گفته می شود که علاوه بر امریکا از کشور های عضو ناتو نیز در خواست می شود که پنج هزار نظامی دیگر به افغانستان اعزام نمایند. گفتنیست چند ماه پیش جنرال جان نیکلسن قوماندان عمومی نیروهای امریکا و ناتو در افغانستان در کمیته دفاعی سنای امریکا گفته بود که برای خاتمه جنگ در افغانستان به نظامیان بیشتر نیاز است.

این پیشنهاد در حالی صورت می گیرد که گروه های تروریستی به ویژه گروه طالبان با آغاز فصل بهار و اعلام عملیات منصوری در ولایات شمال و شمال شرقی افغانستان دست به یک سلسله تحرکات نظامی زدند، اما به یاری پروردگار، نیروهای امنیتی، دفاعی و خیزش های مردمی توانستند به این حرکت های مذبوحانه دشمن جواب دندان شکن بدهند، زیرا با گذشت هرروز نقاب از چهره این جنایتکاران برداشته می شود که این گروهک ها نه بخاطر تشکیل نظام بل بخاطر تضعیف حکومت و مردم افغانستان و تطبیق اهداف بیرونی ها دست به تحرکات نظامی میزنند تا زمینه تطبیق اهداف بیگانگان را در سرزمین ما، مساعد سازند.

این موضوع واقعیت دارد ، جنگ افغانستان جنگ داخلی نه، بلکه جنگ بیرونی است، یعنی ریشه در بیرون از مرزهای افغانستان دارد.

روی این اساس یگانه راهبرد ختم جنگ و تامین امنیت و ثبات در افغانستان، علاوه بر گفتگوهای صلح بین الافغانی، تجهیز وتسلیح نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با سلاح های مدرن زمینی و هوایی است.

زیرا این نیروها در مدت بیش از دوسال دفاع مستقلانه ثابت ساختند که توانایی دفاع از سرزمین آبایی شانرا دارند و مردم افغانستان نیز از این نیروها که فرزندان صدیق کشور اند، حمایت و پشتیبانی می کنند.

از همین رو اگر به توانایی های  بیشتر محاربوی و تجهیزات جنگی این نیروها توجه جدی صورت گیرد، بلاشک هم جنگ افغانستان به پایان میرسد و هم نگرانی کشور های منطقه وجهان از ناحیه تروریزم و تهدید ناشی از آن، فروکش می کند.

بناءً مردم افغانستان آرزو دارند تا کشور های ائتلاف ضد تروریزم،  سعی ورزند تا منابع تمویل، تجهیز، خاستگاه و آموزشگاه های تروریستان و دهشت افگنان را در هرکجایی که باشد، منهدم سازند و کشور های که از این نیروهای تبهکار، استفاده ابزاری می کنند با آنان از مجاری دیپلوماتیک، وضع کردن تعزیرات و فشار های سیاسی همچنان در صورت ضرورت نظامی، آنان را وادار سازند تا از حمایت و پشتیبانی هراس افگنان دست بردارند، تفکیک میان تروریستان قایل نشوند و در این راستا صادقانه تلاش کنند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha