صفحه اصلی | anis | سرمقاله | مردم افغانستان ، هيچگاهي تسليم دشمنان نخواهند شد

مردم افغانستان ، هيچگاهي تسليم دشمنان نخواهند شد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مردم افغانستان ، هيچگاهي تسليم دشمنان نخواهند شد

مقام ها در ولايت بغلان مي‎گويند، افراد مسلح ناشناس، بعد از ظهر روز جمعه 17 جدي 13 تن معدنچي را كه باشندگان ولايت باميان اند درساحه پل انار درة ولسوالي تاله و برفك از موتر حامل شان پياده و بعد آنان را به گلوله بستند. گزارشها حاكي از آنست كه در اين رويداد 13 تن كارگر معدن زغال سنگ آش پشته ولسوالي تاله و برفك شهيد و سه كارگر زخمي و دو كارگر ديگر نيز مفقود شده‎اند. گروگان گيري و حمله برمسافران در شاهراه ها و انجام حملات ددمنشانه در افغانستان كه اكثراً به دستور بيگانه گان انجام مي شود، آنهم به خاطر تنش هاي قومي، حرف نوي نيست، زيرا بارها گروگان‎گيري و حمله برمسافران از سوي مخالفان مسلح در نقاط مختلف كشور رخ داده و اين حملات معمولاً به طالبان و در مواردي هم به افراد مسلحي كه خود را عضو گروه داعش مي‌دانند نسبت داده شده است، چون تجربه نشان داده، هر زماني كه دشمنان مردم افغانستان در ميدان هاي نبرد شكست خورده در صدد آن بر آمده اند تا اگر بتوانند با همچو نيرنگ ها، ماهي مراد را بدست بياورند كه خوشبختانه اين را كور خوانده اند.

زيرا تاريخ ثابت ساخته كه مردم افغانستان در ادوار تاريخ روزهاي سخت و دشواري را سپري كرده اند اما هيچگاهي اتحاد و يك پارچه‌گي خود را از دست نداده و مانند دژ استوار با مشت واحد در برابر توطئه‌هاي دشمنان قرار گرفته، پلان‎هاي شوم آنان را نيز نقش به آب نموده‌اند.

از اينرو بايد به دشمنان مردم افغانستان گفت كه با اين عملكرد غير انساني و اسلامي نخواهيد توانست كه تنش‌هاي قومي را ميان ملت واحد افغانستان دامن زد، زيرا مردم آگاه و با تجربه افغانستان امروز به پخته‌گي سياسي خود رسيده، خوب و بد را بهتر از هر زمان ديگر تفكيك مي كنند و هيچگاهي تسليم دشمن نخواهند شد.

حالا با اين روحيه يي كه مردم ما دارند بايست نيروهاي امنيتي ما مراقبت اوضاع و دسيسه هاي شوم تروريستان در كشور باشند. چون خفاشان كور دل همواره در كمين فرصت تخريب و كشتار مردم ملكي، ايجاد فاصله ميان اقوام ساكن در كشور، اند و برنامه هاي تروريستي و تخريبي شان هميشه جريان دارد.

بنابراين نيروهاي امنيتي، دفاعي و كشفي كشور كه گوش و چشم نظام و ضامن تأمين امنيت مردم به وي‍ژه شاهراه‎ها هستند، بايست هميش بيدار و مراقبت اوضاع و حركات تروريستان باشند و كنترول وضعيت را در دست داشته و به دشمنان قسم خورده كه بلاشك عُمال بيگانه اند، فرصت ندهند تا دست به قتل و كشتار افراد ملكي و بي‌دفاعي ما بزنند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha