صفحه اصلی | anis | اخبار | افغانستان | استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور: حق رأی و مشارکت در انتخابات مهمترین ابزار برای تمثیل ارادة مردم است

استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور: حق رأی و مشارکت در انتخابات مهمترین ابزار برای تمثیل ارادة مردم است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور: حق رأی و مشارکت در انتخابات مهمترین ابزار برای تمثیل ارادة مردم است

استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیروز در روند پروسه ثبت نام رأی دهندگان برای انتخابات ولسی جرگه وشوراهای ولسوالی، ثبت نام کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این برنامه نجیب‎الله خواجه میری وزیر تحصیلات عالی، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع، کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات و اعضای دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری استاد سروردانش معاون رئیس جمهور را همراهی کردند.

معاون رئیس جمهور آغاز ثبت نام رأی دهندگان برای انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‎را یک گام عملی در راستای برگزاری انتخابات پیش رو عنوان کرده و اظهار امیدواری نمود که روند انتخابات به عنوان یک پروسه مهم ملی، با موفقیت به سرانجام برسد.

وی بر عزم و اراده جدی حکومت وحدت ملی و همکاران بین المللی افغانستان مبنی بر برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه تأکید ورزیده و همکاری همه جانبه نهاد های مرتبط در پروسه انتخابات را یک امر ضروری خواند.

استاد دانش در پیامی که به همین مناسبت صادر نموده نیز گفته است که حق رأی و مشارکت در انتخابات بهترین و مهمترین ابزار برای تمثیل اراده مردم و در حقیقت بنیاد و اساس دموکراسی و نماد واقعی نظام مردم سالار است.

به گفته معاون رئیس جمهور با آغاز روند ثبت نام رأی دهندگان  شهروندان کشور هم می توانند از حق اساسی خود برای رأی دهی و رأی گیری استفاده کنند و هم تکلیف و مسئولیت ملی خود را اداکنند.

استاد دانش تأکید کرده است که انتخابات در صورتی می تواند واقعا اراده مردم را تمثیل کند که نخست افراد واجد شرایط رأی دهی و رأی گیری مشخص شوند و دوم این که سازوکاری در نظر گرفته شود که شفافیت را تأمین کند تا از هر گونه تقلب و تخطی جلوگیری گردد.

معاون رئیس جمهور از همه شهروندان کشور تقاضا کرد که در روند ثبت نام به طور فعال اشتراک کنند تا در 28 میزان امسال، سرنوشت سیاسی کشور خود را رقم زنند و امید است  با برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه پارلمانی داشته باشیم با نمایندگان دلسوز، متعهد، متخصص و وفادار به منافع ملی، وحدت ملی، عدالت اجتماعی و حاکمیت قانون.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha