صفحه اصلی | anis | اخبار | افغانستان | از روز هشت مارچ در وزارت امور خارجه تجلیل به عمل آمد

از روز هشت مارچ در وزارت امور خارجه تجلیل به عمل آمد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
از روز هشت مارچ در وزارت امور خارجه تجلیل به عمل آمد

از هشت مارچ روز جهانی همبستگی زنان بعد از ظهر روز شنبه، در وزارت امور خارجه ج.ا.ا تجلیل به عمل آمد.

این محفل با اشتراک دوکتور نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع و سرپرست وزارت امور خارجه، رؤسا، مدیران و کارمندان این وزارت، تدویر یافت.

دوکتور اندیشه، سرپرست وزارت امور خارجه روی نقش مهم و حیاتی زنان صحبت نموده افزود: "زنان به عنوان نیروی فعال جامعه در ادوار و مقاطع مختلف تاریخ دوشادوش مردان در پیشبرد امور اجتماعی و سیاسی جامعه سهم نهایت فعال داشته اند. وی زنان افغان را قربانیان اصلی جنگ ها، بی امنیتی، نابسامانی ها، سنت های نادرست و رسومات ناپسند خوانده بیان نمود و از دست آوردهای وزارت امور خارجه در سال 1396 در راستای حفظ و تأمین حقوق زنان و تساوی جندر یادآوری و تعهد کرد تا جایگاه زنان کارمند وزارت امور خارجه‎را با همآهنگی رهبری وزارت امور خارجه، بیشتر ارتقا بخشد."

در ادامه این نشست، رئیس انجمن زنان دیپلومات افغان و همچنان رئیس حقوق بشر و امور بین المللی زنان وزارت امور خارجه نیز در مورد حقوق  جایگاه، نقش و اهمیت زنان افغان سخنرانی نموده گفتند: "نقش و کار زنان در افغانستان تاریخ ساز بوده و همواره در شرایط حساس کشور با مردان خود در امور سیاسی فرهنگی و اجتماعی تشریک مساعی داشته اند." در اخیر، مجلس، با اهدای تقدیرنامه ها، تحایف و قدردانی از مردان و زنان پرتلاش و مستحق سابقه دار این وزارت پایان یافت. ¾

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha