صفحه اصلی | anis | اخبار | افغانستان | پنج نامزد وزیر برنامه‌های کاری شانرا به اعضای ولسی جرگه تشریح کردند

پنج نامزد وزیر برنامه‌های کاری شانرا به اعضای ولسی جرگه تشریح کردند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
پنج نامزد وزیر برنامه‌های کاری شانرا به اعضای ولسی جرگه تشریح کردند

نامزد وزرای دفاع، داخله، معادن و پترولیم، کار و امور اجتماعی و ترانسپورت افغانستان با آن‌که از موجودیت برخی مشکلات در وزارت خانه‌های مربوط‌ شان خبر دادند اما گفتند که در صورت بدست آوردن رأی اعتماد اعضای ولسی جرگه برنامه‌های اصلاحی را تطبیق خواهند کرد.

این نامزد وزرا دیروز در جلسة عمومی ولسی جرگه هنگام تشریح برنامه‌های‌شان گفتند، با تطبیق برنامه‌های اصلاحی و کاری وضعیت نیز بهتر می‌گردد.

طارق شاه بهرامی نامزد وزارت دفاع می‌گوید، هم اکنون در افغانستان فرصت‌ها وجود دارند اما باید توجه به چگونگی استفاده از آن‌ها شود.

وی افزود:

" رسالت ما در این عرصه اینست تا با طرح‌های عملی در راستای بلند بردن ظرفیت‌های دفاعی و امنیتی اقدام نموده و از این فرصت‌ها استفاده اعظمی نماییم انکشاف ارتقای ظرفیت‌های مؤثر جهت ایجاد توانمندی در عرصه‌های پلان‌گذاری در سطح ستراتیژی، افزایش حمایه تدارکاتی لوژیستیکی از قطعات اردوی ملی و بلند بردن سطح کیفی تعلیم و تربیه از اولویت‌های من می‌باشد."

از سوی هم ویس احمد برمک نامزد وزارت داخله در این نشست گفت، آنان به این نتیجه رسیده‌اند که پولیس افغانستان متناسب به نیاز‌های جامعه نیست و توجه به این مسئله می‌تواند وضعیت و امنیت را بهتر سازد.

وی می‌گوید:

" ارزیابی که من از وضعیت پولیس و وزارت داخله در سه ماه گذشته داشته‌ام به این نتیجه رسیدم که اجراآت پولیس افغانستان و وزارت داخله در مجموع متناسب به نیازمندی‌ها و شرایط عینی جامعه ما نبوده و پاسخگوی خواست‌ها و توقعات مردم از وزارت داخله و اجراآت مسلکی پولیس نمی‌باشد."

برمک همچنان گفت، نیروهای پولیس از سه ماه بدین‌سو حمایت مالی و امکانات خوب را بدست آورده‌اند.

وی در هنگام تشریح برنامه‌های آینده کاری‌اش در ولسی جرگه گفت، در سال مالی آینده معاش تمام نیروهای پولیس ۵ در‌صد افزایش می‌یابد.

به گفته نامزد وزارت داخله تا شش ماه آینده هیچ فردی اجازه حمل سلاح غیر قانونی را با خود نخواهد داشت.

حمید طهماسی نامزد وزارت ترانسپورت، فیض الله ذکی نامزد وزارت کار و امور اجتماعی و نرگس نهان نامزد وزارت معادن و پترولیم همچنان روز شنبه برنامه‌های شانرا در جلسه عمومی ولسی جرگه تشریح کردند.

نرگس نهان می‌گوید، در صورت موفقیت از معادن افغانستان برای بلند بردن عواید استفاده زیاد صورت خواهد گرفت:

وی گفت:

" برنامه ما قسمی است که ما چگونه از معادن افغانستان به حیث یک وسیله استفاده نماییم تا عواید بلند برده شود کاریابی بیشتر شود و مشکلات اجتماعی حل گردد و در عین زمان بتوانیم افغانستان را با کشورهای منطقه شامل مذاکرات اقتصادی نماییم و در عین زمان افغانستان را به حیث یک مملکت که بهترین منرال‌ها را دارد وارد مارکیت بین‌المللی نماییم."

با این همه تأکید شماری از اعضای ولسی جرگه بر اینست تا به‌خاطر خاتمه دادن به سرپرستی وزارت خانه‌ها به نامزد وزرا رأی اعتماد داده شود.

عبید الله بارکزی رئیس کمیسیون شکایات این جرگه در نشست روز شنبه گفت، وکلا باید در این زمینه با در نظرداشت تقویت نظام تصمیم گیرند و با این کار‌شان از مداخلات خارجی جلوگیری کرده و به سرپرستی در وزارت خانه‌ها نقطقه پایان بگذارند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha