صفحه اصلی | anis | اخبار | افغانستان | اولین جلسة کمیسیون عالی محیط زیست پس از تشکیل حکومت وحدت ملی برگزار شد

اولین جلسة کمیسیون عالی محیط زیست پس از تشکیل حکومت وحدت ملی برگزار شد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اولین جلسة کمیسیون عالی محیط زیست پس از تشکیل حکومت وحدت ملی برگزار شد

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر روزپنجشنبه اولین جلسه کمیسیون عالی محیط زیست را در قصر سپیدار برگزار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان به آژانس باختر: رئیس اجراییه کشور، در سخنان آغازین جلسه، ابتدا از حضور اعضاي این کمیسیون برای برگزاری اولین جلسه اش بعد از تشکیل حکومت وحدت ملی و همچنان بخاطر فعالیت این کمیسیون در چند سال گذشته در زمینه محیط زیست تشکر و قدردانی کرده و رسیدگی به وضعیت محیط زیست را یکی از جدی ترین مسئولیت های حکومت وحدت ملی خوانده و برتعهد اش برای آوردن اصلاحات هرچه بیشتر در حوزه فعالیت های محیط زیستی دولت تأکید کرد.

سپس، اعضای مجلس،  گزارش مفصل از وضعیت کنونی محیط زیست و میزان آلودگی کنونی آن در کشور و به ویژه در شهر کابل، ارائه کردند.همچنان از وضعیت رسیدگی به مشکلات محیط زیستی هر کدام نظر به مسئولیت و حوزه کاری ادارات مربوطه شان معلومات مفصل داده و پشنهادهای شان برای بهبود وضعیت محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا در بزرگ شهرها و بخصوص در شهر کابل، ارائه کردند.داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه کشور، در پایان جلسه به اعضای کمیسیون عالی محیط زیست، هدایت داد تا هر کدام در حوزه مربوطه شان اقدامات جدی و عاجل را روی دست بگیرند و همچنان برای بهبود وضعیت محیط زیست در کشور و جلوگیری از میزان آلودگی محیط زیستی در شهر کابل و دیگر بزرگ شهرهای کشور در جلسه بعدی طرح و پیشنهادهای تخنیکی شان را ارائه کنند.

کمیسیون عالی محیط زیست، به اساس مصوبه شماره (10) مورخ 26/1390 و مصوبه شماره (11) مورخ 02/04/1390 ایجاد گردیده است. وزرای زراعت، آبیاری و مالداری، صحت عامه، انکشاف امور شهری، ترانسپورت، معادن و پطرولیم و همچنان والی کابل، شاروال کابل، رئیس شورای ولایتی کابل و اداره ملی حفاظت محیط زیست، تحت ریاست وزیر امور داخله آن وقت، اعضای کمیسیون عالی محیط زیست بودند.

طبق یک خبر دیگر:

 داکترعبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بعدازظهر روزپنجشنبه درقصرسپیدار باغلام سخی حسن زاده رئیس اجرائیوی ادارة انکشاف شهرجدیدکابل وپنج تن ازتوسعه دهندگان بخش سکتورخصوصی که قبلاً قراردادهای نقاط مختلف شهرجدید را امضا کرده بودند، دیدارنمود. اشتراک کنندگان نشست برنامه‌های کاری، پیشرفت و مشکلات خود را برای رئیس اجرائیه توضیح دادند.آنان از رئیس اجرائیه خواستند به مشکلات آنان رسیدگی نماید تا آنان کارخویش را در عملی ساختن برنامه آغاز نمایند. رئیس اجرائیه با سپاسگزاری ازتلاشها و زحمات آنان، وعده سپردتاجائیکه به حکومت ارتباط می‌گیرد، درحل مشکل آنان اقدام می کند.رئیس اجرائیه در ادامهء صحبت هایش افزود: عملی ساختن این پروژه در ایجاد شغل، سرپناه و سرمایه در سطح ملی به نفع کشور است.

بر مبنای یک خبر دیگر:

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور، شامگاه روزپنجشنبه در اقامتگاه اش با شمار از بزرگان، موسفیدان و نمایندگان قوم گجر که از ولایت های مختلف به ملاقات آمده بودند، دیدار کرد.سخنرانانِ این ملاقات، احراز کرسی ریاست اجراییه کشور را به داکتر عبدالله عبدالله تبریک گفتند و شکل گیری حکومت وحدت ملی را گامی برای بیرون رفت از بحران ناشی از بی عدالتی های انتخاباتی خواندند.

هم چنان سخنرانان این دیدار تأکید کردند که شورای سراسری قوم گجر، هم قبل از انتخابات و هم در زمان انتخابات در کنار داکتر عبدالله عبدالله بوده اند و در تمام مقاطع سیاسی از خط و اهداف سیاسی شان حمایت های همه جانبه کرده اند و در آینده نیز در کنار شان و در خط سیاسی شان استوار خواهند ماند.این ملاقات کنندگان، از نارسایی های اجتماعی - سیاسی در سیزده سال گذشته شکایت کرده و از داکتر عبدالله عبدالله هم به عنوان رهبری سیاسی و هم به عنوان مقام ریاست اجراییه، خواستار رسیدگی جدی و عملی به نارسایی ها و بی عدالتی های اجتماعی - سیاسی شدند.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور، از تلاش و حمایت های همه جانبه مردم در تمام دوره های مبارزات سیاسی قدر دانی کرده و افزود: "حکومت وحدت ملی، فرصتی برای تأمین عدالت اجتماعی – سیاسی در کشور است.گرچه تاهنوز کابینه تشکیل نشده است، اما تلاش ما این است که در روزهای آینده روی اعلام کابینه توافق نهایی صورت بگیرد.انشاالله وعده ما این است که با نهایی شدن کابینه، حکومت وحدت ملی را طوری بسازیم که پایانِی باشد به نارسایی های که شما مردم از آن شکایت دارید.تعهد ما این است که نیروهای شایسته و با درایت هیچ بخش از افغانستان مورد بی عدالتی قرار نگیرد.

نظرات (11 نوشته شد)

avatar
Elouise 17/02/2017 06:47:39
I have exactly what info I want. Check, please. Wait, it's free? Awoeems!
avatar
Lidia 17/02/2017 11:19:20
The abiilty to think like that shows you're an expert
avatar
Patience 23/02/2017 08:31:19
I'm not <a href="http://bnspvvokymk.com">wohtry</a> to be in the same forum. ROTFL
avatar
Tibbie 23/02/2017 08:35:55
<a href="http://brmoeoktl.com">Filyanl!</a> This is just what I was looking for.
avatar
Ronalee 23/02/2017 13:53:41
That's a shrewd answer to a tricky quiteson http://dgvlit.com okpqjjwck [link=http://hcpspf.com]hcpspf[/link]
avatar
Dernell 23/02/2017 20:10:57
That's the <a href="http://knusjj.com">thkniing</a> of a creative mind
avatar
Janine 24/02/2017 02:16:03
Your post is a timely couirtbntion to the debate http://pafuykxsz.com chetflrs [link=http://ipzxynicecl.com]ipzxynicecl[/link]
avatar
Sable 03/03/2017 23:40:41
Your post has moved the debate <a href="http://exblyrxyn.com">fowdrar.</a> Thanks for sharing!
avatar
Suzy 04/03/2017 06:03:39
Plseaing to find someone who can think like that http://ntrmiqlz.com oazpoa [link=http://lksjknzkx.com]lksjknzkx[/link]
avatar
Trudy 16/04/2017 09:53:43
If not for your writing this topic could be very conutlvoed and oblique. http://opqnozznuni.com ovftmv [link=http://ckwbddmvp.com]ckwbddmvp[/link]
1 2 next مجموعه نتایج: 11 | نمایش: 1 - 10

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha