صفحه اصلی | anis | اخبار | افغانستان | پوهاند محمد رسول باوری: درجای که کتاب وجود ندارد درآنجا زندگی وروشنایی وجود ندارد

پوهاند محمد رسول باوری: درجای که کتاب وجود ندارد درآنجا زندگی وروشنایی وجود ندارد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
پوهاند محمد رسول باوری: درجای که کتاب وجود ندارد درآنجا زندگی وروشنایی وجود ندارد

به مناسبت هفته کتاب و مطالعه ششمین نمایشگاه کتاب ازطرف وزارت اطلاعات و فرهنگ به همکاری پوهنتون کابل ، گویته انستیتوت، نهاد حمایه اطفال و ناشران خصوصی برگزارشد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، دراین نمایشگاه دو هزار عنوان کتاب به همکاری 15 ناشر خصوصی به نمایش گذاشته شده است. درمحفلی که این مناسبت  درکتابخانه پوهنتون کابل ترتیب شد، ابتداء پیام محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان خوانده شد . درپیام آمده است ازاینکه وزارت اطلاعات و فرهنگ از چند سال به این طرف همه ساله هفته اخیر برج ثور را زیر عنوان کتاب و مطالعه تجلیل میکند و به اینگونه تلاش می نماید که فرهنگ کتابخوانی را ترویج نمایدو روند چاپ کتاب را درکشور تشویق و ترغیب نماید ، قابل تمجید میباشد.

سپس پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ صحبت کرد و گفت که یکی از اهداف وزارت اطلاعات و فرهنگ چاپ کتاب و جلب توجه مردم به مطالعه می باشد .

وی افزود، به همین دلیل همه ساله هفته اخیر برج ثور را به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی تجلیل میکند .

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ همچنان گفت که این وزارت از ناشران حمایت میکند ودرچاپ کتاب علی رغم امکانات محدود درخدمت ناشران کتاب قرار دارد.

او از سرمایه گذاران خصوصی که دربخش چاپ کتاب  کار میکند حمایت کرد وگفت که دراین زمینه وزارت اطلاعات وفرهنگ آماده همکاری میباشد.

دراخیر یکتن از ناشران ، با ابراز سپاس از وزارت اطلاعات و فرهنگ مشکلات شان را ازناحیه قاچاق کتاب، ایجاد بازار فروش برای  کتاب، توزیع زمین برای چاپ خانه ها که ناشران به آنها روبرو میباشند، مطرح ساخت.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha