صفحه اصلی | anis | اخبار | افغانستان | معاون دوم رئیس جمهور: درکنار امنیت و توسعه زیربنا، معارف و تحصیلات عالی از اولویت های اساسی حکومت است

معاون دوم رئیس جمهور: درکنار امنیت و توسعه زیربنا، معارف و تحصیلات عالی از اولویت های اساسی حکومت است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معاون دوم رئیس جمهور: درکنار امنیت و توسعه زیربنا، معارف و تحصیلات عالی از اولویت های اساسی حکومت است

اعضای رهبری مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی طلوع آفتاب، قبل از ظهر روز سه شنبه 26 ثور 1396، با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار نموده و به حمایت و توجه حکومت در توسعۀ تحصیلات عالی تأکید کردند.

دراین دیدار که مسؤلان نهادهای تحصیلی دیگری نیز حضور داشتند، مسئولین مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی طلوع آفتاب، ضمن قدردانی از توجه معاون رئیس جمهور به توسعه وانکشاف تحصیلات عالی، خواستار همکاری جدی حکومت در تقویت سکتورهای خصوصی به ویژه تحصیلات عالی شدند.

دیدارکنندگان همچنان از اعطای بورسیه های تحصیلی رایگان به دانشجویان بی بضاعت در این موسسه خبر داده گفتند که این موسسه به منظور همکاری با جوانان مستعدی که توان اقتصادی ادامه تحصیل را نداشته‎اند، همواره همکاری کرده است. آنان همچنان وعده سپردند که برای اعطای بورسیه های تحصیلی به نهاد های دولتی ازجمله دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری همکاری خواهن کرد.

اعضای این نهاد تحصیلی به زمینه اشتغال و کار یابی برای جوانان تحصیل یافته تأکید ورزیده گفتند که عدم اشتغال نیروی انسانی تحصیل کرده می تواند در دراز مدت به یک معضل اجتماعی مبدل شود.
متقابلاً استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور کمیت مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی را محصول نظم نوین سیاسی و به خصوص تسهیلات فراهم شده در قانون اساسی خوانده گفت که نقش این نهاد ها در کنار مراکز اکادمیک دولتی برای تأمین زمینه تحصیلات عالی اثر گذار و سازنده است.

معاون رئیس جمهور گفت حکومت وحدت ملی مصمم است که برخلاف گذشته، در کنار ضرورتِ تأمین امنیت و توسعۀ زیربناها، معارف و تحصیلات عالی را به عنوان اولویت های اساسی دیگر، مورد توجه جدی قرار دهد.

به گفته معاون رئیس جمهور قرار است با ایجاد یک شورای عالی به رهبری شخص رئیس جمهور، ستراتیژی و برنامه های مشخصی در جهت توسعه معارف و تحصیلات عالی در سطح کل کشور روی دست گرفته شود.

ارتقای ظرفیت، جذب کادر های علمی و استادان مجرب و گزینش محصلان براساس آزمون معیاری کانکور با یک میکانیزم شفاف از دیگرمواردی بود که معاون رئیس جمهور خواست تا نهادهای تحصیلات عالی خصوصی به آن توجه کنند. وی همچنین گفت که توجه به رشته های مورد نیاز جامعه وموجودیت نصاب تحصیلی بروز و داشتن وسایل و تجهیزات لازم از دیگر نیاز های یک نهاد تحصیلی است که می تواند کیفیت و ارتقای فکری دانشجویان را فراهم کند.

طبق یک خبر دیگر:

دیدار بزرگان ولسوالی ناومیش ولایت دایکندی با معاون دوم رئیس جمهور

قبل از ظهر روز سه شنبه 26 ثور1396، جمعی از بزرگان، فرهنگیان و جوانان ولسوالی ناومیش ولایت دایکندی با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار نموده و خواسته های باشندگان آن ولسوالی را مبنی برعدم دسترسی مردم به خدمات مورد نیاز مطرح کردند.

دراین دیدار که یک تن از سناتوران ولایت دایکندی نیز حضور داشت  دیدار کنندگان، ولسوالی ناومیش را یکی از محروم ترین مناطق کشور عنوان کرده گفتند که به دلیل نا امنی و جنگ در مناطق همجوار ولسوالی ناومیش  باشندگان این ولسوالی در طول بیشتر از ده سال گذشته به هیچ گونه خدمات رفاهی دسترسی نداشته اند.

بزرگان ولسوالی ناومیش، اظهار داشتند که در طول سالهای اخیر کوچکترین توجهی در باب اعمار مکاتب و توسعۀ معارف و دسترسی مردم به خدمات صحی صورت نگرفته وباشندگان آن ولسوالی به دلیل عدم دسترسی به مکتب و مراکز درمانی به شدت دچار مشل می باشند.

به گفته دیدار کنندگان، اعمار سرک، پل و پلچک، توجه به توسعه زراعت و باغداری و انکشاف دهات، از دیگر موارد عاجل و ضروری در ولسوالی نامیش محسوب می گردد که می بایست اداره محلی و به خصوص حکومت مرکزی و ادارات مسؤل به مشکلات و نیازمندی های مردم دراین زمینه ها، توجه جدی نمایند.

متقابلاً استاد دانش معاون رئیس جمهور ضمن ابراز خوش آمدید به دیدار کنندگان و قدر دانی از تلاش آنان برای طرح مطالبات مردم و انتقال آن به مرکز، تأسیس ولسوالی جدید ناومیش را گامی ارزشمندی برای ایجاد سهولت به مردم و ارائه خدمات عنوان کرد.معاون رئیس جمهور گفت هماهنگی مردم با اداره محلی و توجه مسؤلان محلی برای رسیدگی و پاسخ به مطالبات مردم یک امر حتمی است و وی تلاش می کند تا خواسته های مردم ناومیش را در زمینه های که مطرح شد، یک به یک از طریق ادارات مسؤل پیگیری نماید.

گفتنی است که ولسوالی ناومیش یکی از ولسوالی های تازه تاسیس در قالب ولایت هلمند است که امور اداری آن بر اساس فرمان رئیس جمهور به ولایت دایکندی سپرده شده است. هم واحدهای سومی در این ولسوالی تا هنوز دچار مشکل است که تنها برخی از ادارات در آن فعال گردیده است و برخی دیگر نیز غیر فعال است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha