صفحه اصلی | anis | پیام ها | پیام داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به شروع سال نو تعلیمی

پیام داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به شروع سال نو تعلیمی

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
پیام داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به شروع سال نو تعلیمی

نوروز و سال نو تعلیمی 1397 هجری خورشیدی را خدمت همۀ دانش‌آموزان و جوانان گرامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم. آرزو داریم سال جدید هجری خورشیدی، سال موفقیت و بهروزی شما در تمام عرصه‌های زندگی باشد.

سال نو تعلیمی را در شرایطی آغاز می‌کنیم که متأسفانه هنوز هم در بخش‌هایی از کشور به دلیل فعالیت گروه‌های تبهکار و ضد دانش و فرهنگ و در مناطقی هم به دلیل بی‌پروایی و کم‌توجهی خانواده‌ها و والدین به تعلیم و تربیه،کودکان و نوجوانان عزیز ما از نعمت سواد و رفتن به مکتب بی‌بهره هستند. همزمان با شروع سال تعلیمی جدید، از همۀ والدین و خانواده‌های محترم صمیمانه می‌طلبیم که اطفال و فرزندان خویش را جهت آموزش علوم دینی و دنیوی به مدارس و مکاتب بفرستند تا هم آیندۀ خود را رقم بزنند و هم برای افغانستان نیازمند مصدر خدمت شوند.  نیک می‌دانیم که توسعه، رفاه و پیشرفت افغانستان به‌گونۀ مستقیم به تعلیم و تربیۀ فرزندان و نوجوانان کشور ارتباط دارد. بدون تعلیم و تربیه، تصور یک جامعۀ سالم، مؤثر، متعالی و همپای ملت‌های دیگر، ناممکن است.

حکومت وحدت ملی، به خوبی به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش واقف است و به همین دلیل، تمام امکانات و تسهیلات لازم را فراهم ساخته تا هیچ کودکی از نعمت تعلیم و تربیه باز نماند. دولت همچنان متعهد است که زمینه‌های لازم تعلیمی و تحصیلی را به کودکان و جوانانی‌که از کشورهای همسایه به ویژه پاکستان به کشور عودت کرده‌اند، فراهم سازد.

امیدواریم در نتیجۀ سعی و تلاش همگانی به ویژه خانواده‌ها، معلمان و مسئولان دولتی، زمینه و بستری فراهم شود که هیچ کودک افغانستان از تعلیم و تربیه بی‌بهره نماند.

داکتر عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha