صفحه اصلی | anis | پیام ها | پیام محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه به دهمین سالیاد شهید مصطفی کاظمی

پیام محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه به دهمین سالیاد شهید مصطفی کاظمی

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
پیام محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه به دهمین سالیاد شهید مصطفی کاظمی

دهمین سالیاد شهدای وحدت ملی به خصوص شهید سید مصطفی کاظمی رهبر حزب اقتدارملی را گرامی می دارم. ده سال قبل از امروز تروریستان جنایت کار شماری نمایندگان مردم را که برای توسعه و احیای صنعت و اقتصاد کشور به بغلان سفر کرده بودند، هدف حمله تروریستی قرار دادند.

درآن رویداد شماری از هموطنان بیگناه ما به خاک و خون کشانیده شد و 5 تن از فرزندان این وطن که در نقش نمایندگی ازمردم انجام وظیفه می کردند نیز به شهادت رسیدند.هریک از نمایندگان با کارنامه های درخشان و پایگاه وسیع مردمی همراه بودند و همواره برای وحدت، رفاه و عزت کشور تلاش می کردند. تلاش‌های صادقانه و دلسوزانه نمایندگان شهید برای آبادانی و شگوفایی اقتصاد کشور قابل ستایش است.در این میان شهید سید مصطفی کاظمی چهره برجسته سیاست و جهاد کشور بود که در فصل ها و زمان های مختلف در نقش مثبت تبارز کرد. وی در عرصه جهاد و مقاومت درکنار مردم ایستادگی نموده و پس از توافق بن در نقش یکی از پایه گذاران فصل جدید عرض اندام نمود.

او درزمان مدیریت خویش در وزارت تجارت و همچنان در کمیسیون اقتصادی ولسی جرگه با رویکرد به استقلال و خودکفایی تلاش داشت تا چرخه اقتصاد کشور را به گردش آورد.هرچند سفر و مقصد او ناتمام ماند، اما آرمان‌های او و دیگر شهدای کشور امروز با طرح و اجرایی شدن پروژه‌های زیربنایی از تاپی گرفته تا کاسا یک هزار، ایجاد بندها، سرک‌ها و خط آهن در حال تحقق است.شهید کاظمی در مجلس نماینده‌گان نیز به محور مهم بدل شده بود. ابتکار وی در ایجاد گروپ پارلمانی با ترکیب از قومیت‌ها و گرایش‌ها نشانگر ظرفیت بزرگ وی برای ایجاد محوریت و مدیریت در کشور بود.کاظمی با ایجاد این گروپ خود را از حلقه‌های تنگ سیاسی، قومی، سمتی و حزبی خارج نموده و الگوی جدیدی از تعامل سیاسی را در خانه ملت به شمار رفت.افغانستان بیش از هرزمان دیگر به تحمل، همدیگر پذیری و تعامل مثبت و سازنده نیاز دارد.شهید کاظمی در زمانیکه در نقش اپوزیسیون سیاسی انجام وظیفه می کرد، با رویکرد اصلاح گرایانه و طرح‌های بدیل سخن می گفت. او هرگز به ادبیات نفرت و خارج از نزاکت در نقد حکومت ظاهر نگردید. این رفتارها می‌تواند برای نسل جوان و پیروان شهید کاظمی الگوی خوبی رفتاری به شمار رود.در پایان بار دیگر به روح شهدای رویداد تروریستی بغلان و در راس همه شهید کاظمی، شهید حاجی محمد عارف ظریف، شهید صبغت الله ذکی، شهید صاحب الرحمن همت، شهید نازک میر سرفراز و شهید انجینر عبدالمتین درود فرستاده و یاد یکایک آنان را گرامی میدارم.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha