صفحه اصلی | anis | پیام ها | پیام تبریکی داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ج. ا. ا

پیام تبریکی داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ج. ا. ا

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
پیام تبریکی داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ج. ا. ا

داکتر عبدالله عبدالله پیروزی حزب خانم انگلا مرکل در انتخابات آلمان را تبریک گفت.

به گزارش  آژانس باختر،  دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه ، با نشر اعلامیه ای پیروزی مجدد حزب خانم انگلا مرکل نخست وزیرکشور  آلمان  را تبریک گفته واز قول رئیس اجرائیه کشور در پیوند به آن نوشته است

پیروزی حزب دموکرات مسیحی به رهبری انگلا مرکل را در یک انتخابات دموکراتیک، شفاف و فراگیر برای ملت، حکومت و به ویژه صدراعظم مدبر دولت فدرال آلمان تبریک می‌گوییم.

افغانستان و آلمان دو دوست، همکار و متحد تاریخی هستند. حکومت آلمان به رهبری خانم مرکل صدراعظم، پس از سقوط رژیم سیاه طالبان و روی‌کار آمدن نظام جدید در کنار مردم و دولت افغانستان قرار داشته و در راستای توسعه و پیشرفت کشور حمایت همه‌جانبه کرده‌اند.

سربازان آلمانی در چوکات نیروهای بین‌المللی در افغانستان قربانی دادند، صدها میلیون دالر از کمک‌های بلاعوض آن کشور در عرصهٔ توسعه و بازسازی افغانسان به مصرف رسیده و این همکاری‌ها در سطوح مختلف ادامه دارد. نقش سازندۀ آلمان در نشست‌های وارسا و بروکسل برای ادامۀ کمک به افغانستان و حمایت آنان از نیروهای امنیتی و پولیس افغانستان قابل تحسین است. ما از قربانی‌ها و همکاری‌های دولت فدرال آلمان به افغانستان قدردانی می‌کنیم.

آلمان در طول ۱۶ سال گذشته نقش موثری در مبارزه با تروریزم و هراس‌افگنی، توسعه و بازسازی و تقویت روند مردم‌سالاری در افغانستان داشته است.

دولت خانم انگلا مرکل در طول سه سال پسین میزبان ده‌ها هزار مهاجر افغانستان بوده و با گرمی از آنها استقبال و پذیرایی کرده است. مردم افغانستان از پیش‌آمد و برخورد انسانی آلمان‌ها قدردانی و ستایش می‌نمایند.

به نماینده‌گی از حکومت و مردم افغانستان، پیروزی حزب دموکرات مسیحی المان را برای خانم مرکل و مردم آلمان تبریک می‌گوییم و امیدواریم روابط و همکاری میان کابل- برلین بیش‌تر از پیش توسعه و گسترش یابد. 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha