صفحه اصلی | anis | مصاحبه | عبدالفرید احمد: هدف اصلی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی آوردن اصلاحات در سکتور های مختلف می باشد

عبدالفرید احمد: هدف اصلی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی آوردن اصلاحات در سکتور های مختلف می باشد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
عبدالفرید احمد: هدف اصلی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی آوردن اصلاحات در سکتور های مختلف می باشد

کاریابی و اشتغال زایی یکی از وظایف اصلی حکومت می باشد خصوصاً کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات ملکی افغانستان، در پهلوی این که آوردن اصلاحات در ادارات از وظایف این کمیسیون است در قسمت استخدام کارکنان نیز نقش مهم دارد خبرنگار روزنامة ملی انیس مصاحبه یی را با مسئول مطبوعاتی این کمیسیون انجام داده که توجه خوانندگان را به آن جلب می نماییم.

عبدالفرید احمد مسئول مطبوعاتی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی در رابطه با پالیسی و استخدام کارکنان ملکی گفت: هدف اصلی ایجاد کمیسیون اصلاحات اداری بخاطر آوردن اصلاحات در سکتور های مختلف می باشد، پالیسی های مهم آن آوردن اصلاحات در ادارات، از بین بردن ساختار های موازی، نظارت از استخدام ها  جلوگیری ازفساد و خویش خوری ها ساده سازی پروسیجرهای خدمات ادارات برای مردم و هم چنان موارد ذاتی کارکنان خدمات ملکی است. بالاثر فرمان ۱۱۶۰ رئیس جمهور وظایف استخدام های جمعی به این کمیسیون سپرده شد تا سهولت فراهم گردد در سال گذشته ما سه پروسه بزرگ استخدام‎‎را با سهولت برگزار نمودیم و نتایج خوب بدست آوردیم.

وی گفت: در حال حاضر یک برنامه کلان دیگر روی دست داریم که حدود ۱۷۷۰۰ بست است که۹ هزار بست های پنج و شش خدمات ملکی و ۸۷۰۰ بست معلمین میباشد در ۲۹ ولایت امتحان خلاص شده و در ۵ ولایت دیگر عنقریب تمام می‎شود و نتایج‎اش اعلان می گردد در این بست ها بیش از ۲۸۰ هزار تن درخواست داده بود که حدود ۲۰ هزار تن نظر به شرایط شارت لیست نشد.

ما طرزالعمل استخدام جمعی را طرح نمودیم و مطابق به آن ۴۹۲ بست اداره توزیع تذکره های برقی که بیش از ۲۵ هزار تن درخواست داده بود  ۶۹۷  بست تدارکات ملی که حدود ۴۱ هزارتن درخواست داده بود،  و ۲۱ بست اتشه های تجارتی  را عملی ساختیم هم چنان پروسه امتحان کانکور در سرتاسر کشور نیز عملی شد.

عبدالفرید احمد در ادامه صحبت هایش افزود: در کل وظیفه کمیسیون اصلاحات ادارای زمینه کاریابی نیست  پالیسی های که در بالا ذکر گردید را دنبال میکند.

 فرمان ۱۱۶۰ رئیس جمهور نظر به شکایات مردم از وزارت معارف و بعضی ادارات دیگر صادر شد. تلاش ها جریان دارد تا برای مردم و ملت اطمینان داده شود که دیگر جای برای  واسطه  شناخت  نیست، سیستم کمپیوتری شده تقلب به حداقل رسیده و اعتبار بوجود آمده است. در امتحان کانکور یک دختر خانم که پدر شان کسبه کار بود اول نمره عمومی شد که نشان دهند شفافیت در این روند است.

مسئول مطبوعاتی اصلاحات اداری در رابطه به استخدام بکلوریا پاس ها چنین گفت: شرایط استخدام در قانون کارکنان خدمات ملکی واضح است که بست پنج و شش بکلوریا، و در بست  چهار فوق بکلوریا می‎توانند کاندید شوند و از این بعد تمام استخدام نظر به قانون خدمات ملکی اجرا میشود. هم چنان رتب معاشات برای کارمندان چند نوع است. یکی کارمندان عادی،  کارمندان رتب  کارمندان که امتیازات استثنایی دارند  برنامه ارتقای ظرفیت بر نتایج یا سی بی آر است و نظر به آن معاشات پرداخت میشود ولی کمیسیون بالای توازن معاشات کارمی کند و نبود توازن در معاشات را از بین خواهد برد و یک طرح منطقی و جامع در نظر گرفته شده است. طرحی که چندی پیش از طریق صفحات اجتماعی به نشر رسید کاملاً بی‎اساس است و ما آن را رد میکنیم.

وی در رابطه به استخدام افراد غیر مسلکی در بعضی ادارت دولتی گفت: در حال حاضر کمیسیون روی ساختار تشکیلاتی بعضی وزارت خانه ها نظر به نیازمندی ها و اهدافی که برای شان تعیین شده است کار می کند ساختار ها تعدیل و بازنگری ونیازمندی شان شناسی گردیده رشته بندی خواهد شد.

عبدالفرید احمد در مورد قراردادی بست‎ها در پنج قدم و ارتقا نکردن به بست بالاتر افزود: تا کنون این مسایل مربوط وزارت خانه ها و ادارات بود اما بعد از فرمان ۱۱۶۰ رئیس جمهور مسایل امور ذاتی کارکنان خدماتی ملکی به کمیسیون تعلق گرفته و ما روی یک برنامه مربوط آن کار می کنیم  همین مسایل که تا هنوز در حالت تعلیق بود یعنی ترفیع، قدم و... از این  به بعد عملی خواهد گردید. هم چنان کسانی که با مشکل مواجه هستند میتوانند به کمیسیون مراجعه نمایند بورد شکایات است وبه مشکلات شان رسیدگی میشود دیگر اینکه رئیس کمیسیون، رئیس بورد تعینات و رئیس بورد شکایات  خصوصاً روزهای دوشنبه را اختصاص داده اند و در خدمت مردم قرار می گیرند مراجعین و کسانی که همرای شان برخورد مناسب نمی شود و شکایت دارند میتوانند بدون وقت گرفتن بیایند و مشکلات خودرا بگویند. تا هنوز بیش از دوهزار و چند صد شکایت درج گردیده است.

مسئول کمیسیون اصلاحات اداری در مورد سیستم الکترونیکی بست ها چنین گفت:  در ۶۶۸۲ بست که بست های
۳ و ۴ بود سیستم الکترونیک را راه اندازی نمودیم و کسانی که میخواهند به بست های ۳ و۴ خود را کاندید کنند باید حداقل ظرفیت ابتدایی را داشته باشند تا یک فورم را آنلاین خانه پری نمایند فرصت ها خوب است وباید به سوی استندرد شدن قدم برداشت. این سیستم برای اولین بار در افغانستان تجربه می شود بناءً بعضی مشکلات تخنیکی دارد که حل خواهد گردید. بست های که با مشکلات مواجه بوده دوباره به اعلان گذاشته میشود این یک خبرخوش برای کسانی که با مشکل مواجه بود، است. این یک اقدام بزرگ برای محو فساد
است.

وی در رابطه با ظرفیت جذب نیروی کار در سال جدید گفت: در این سال رئیس جمهور ۱۸ هزار بست را در وزارت معارف منظور کرده اند نظر به نیاز مندی وزارت معارف که پروسه استخدام شان به زودی آغاز میگردد. و هم چنان ما در حال حاضر درشناسایی بست های اول و دوم در ادارات دولتی هستیم  و بعد از شناسایی انشاالله به اعلان گذاشته میشود و دربست های وزارت مسکن نظر به مشکلات، متقاضیان میتوانند دوباره ثبت نام کنند. دیگر اینکه سن تقاعد در ۶۰ ساله گی تکمیل گردیده و هم چنان این سیستم برقی میشود .

 ایمان

 

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha