صفحه اصلی | anis | مصاحبه | داکتر رودوال: تاجایی که ممکن است بهترین غذا را به کودکان و مادران اختصاص دهیم

داکتر رودوال: تاجایی که ممکن است بهترین غذا را به کودکان و مادران اختصاص دهیم

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
داکتر رودوال: تاجایی که ممکن است بهترین غذا را به کودکان و مادران اختصاص دهیم

در کنار مصایب و مشکلات جنگ و نا امنی، مسأله فقر اقتصادی از جمله معضلاتی که صحت شهروندان افغانستان را با تهدید مواجه ساخته است. قرار گرفتن شمار بزرگ از مردم ما در خط فقر باعث افزایش امراض گونه گون، میزان بلند مرگ و میر، متأثر شدن رشد فزیکی و ذهنی کودکان و نوجوانان گردیده است. اینکه رهبری حکومت وحدت ملی کدام توجة روی تغذیه کودک و مادر معطوف ساخته است یا خیر؟ خبرنگار روزنامة ملی انیس مصاحبه ای را با داکتر ظاهر رودوال مسئول تغذیه طفل و مادر وزارت صحت عامه انجام داده که تقدیم خوانندگان میگردد.

داکتر رودوال در رابطه به تغذیه مناسب و ضرورت آن گفت: تغذیه مناسب همان تغذیه یی است که از زمان تشکیل جنین در مراحل اولیه آن در بطن مادر آغاز الی رسیدن به سن دو ونیم سالگی پس از تولد طفل بنام روزنه فرصت یاد
می شود. بخصوص در دوران حیات داخل رحمی، هرگاه تغذیه و پرورش درست صورت نگیرد حجرات طفل رشد و نموی مناسب ننموده باعث از بین رفتن آن
 می شود و یا در صورت ادامه حیات با رشد ناقص حجرات از نظر ساختمان، حیات ناقص داشته در هنگام تولد با مشکلات عدیده جسمی همراه می باشد.

جنین در دروان حمل رشد نورمال خود را میداشته باشد ولی بعداً مسیر رشد آن کمتر شده بعد از تولد در صورتی که مواظبت و تغذیه مناسب صورت نگیرد با مشکلات سؤ تغذیه و با مشکلات عدیده مواجه میگردد. باید توجه به تغذیه ازهمان آغاز به متوازن صورت بگیرد. برای تغذیه متوازن چه شرایطی لازم است.

اخذ شش عنصر اساسی غذایی شامل آب، شحمیات، قندها کاربوهایدریت ها منرال ها و ویتامین ها است. باید به شکل طبیعی و از منابع طبیعی اخذ گردد وقت کار بوهایدریت میگوییم باید منبع اش نان برنج کچالو نشایسته باب باشد. واگر پروتین یا شحمیات میگوییم باید منبع حیوانی داشته باشد مثل گوشت ماهی بحری که سرشار از اومیگا 3 و 6 است. همچنان تخم پرندگان گوشت حیوانات اهلی گاو، گوسفند و فرآورده های لبنی مثل ماست،شیر، پنیر، قیماق جاگزین پروتین گردند در استفاد شحمیات منبع اش نباتی باشد استفاده از روغن دانه های گل آفتاب پرست زغر، کنجد و... زیرا مقادیر بیشتر اومیگا 3-6 را در ترکیب خود داشته در رشد و انکشاف حجرات دماغ نقش اساسی دارند برعلاوه اخذ میوه وترکاری ها یا سبزیجات منبع خوب ویتامین ها منرال است.

همچنان گرفتن حدود 8 گیلاس آب ضرورت اساسی فعالیت های روزانه و حجرات بدن را تشکیل میدهند ترکیب این عناصر ضروریات اساسی تغذیه بدن است. زمانیکه طفل در بطن مادر قرار دارد. باید مادران روزانه چند مرتبه غذاهای متنوع شامل گوشت، حبوبات، سبزیجات آب و میوه اخذ نماید. نه تنها سبب تغذیه مناسب مادر شده بلکه در رشد و نموی جنین و تغذیه وی کمک مینماید. با تغذیه مناسب پس از تولد طفل از نخستین روز الی ششماه صرف با شیر مادر منحصر تغذیه نشود. بعد از شش ماهگی تا یک سال در کنار تغذیه 50 درصدی شیر مادر 5 درصد باغذاهای متمم خانگی تغذیه شود بعد از دو نیم سال 20 درصد با شیر مادر و 70 درصد غذای حاوی پروتین، شحمیات، میوه، ترکاری حبوبات تغذیه گردد.

اگر تغذیه مناسب تا دو ونیم سال صورت نگیرد رشد جسمی اطفال ضعیف و ممکن سبب قدکوتاهی گردد. اکثراً اطفال با سوء تغذیه در سال های اول حیات از سبب امراض دوره طفولیت می میرند و یا اگر ادامه حیات یافتند عمدتاً با امراض گونه گون طفولیت مثل کند ذهنی  قدکوتاهی مواجه شده در دوران شمولیت در مکتب با مشکلات جدی عدم یادگیری درس مواجه گردیده سبب فرار و دلسردی از مکتب می شود ممکن سبب ارتکاب جرم و جنایت نیز شود.

در نزد دختران ممکن در جوانی و هنگام ازدواج با عدم رشد حوصله سبب مرگ مادر نوزاد بعد از ولادت نوزاد مبتلا به سؤ تغذی داشته در نزد دختران نیز سبب کند ذهنی و فرار درس و تعلیم می شود.

داکتر رودوال در رابطه به فقر غذایی و دلایل آن گفت:

کسیکه غذا نخورد مریض و کسیکه مریض است و غذا خورده نتواند بهبود نمی یابد. اسباب بین‎المللی فقر غذایی عدم ارائه خدمات اساسی در سنین مختلف در اجتماع است.

ممکن غذاهای لوکس در مارکیت ها موجود باشد ولی قدرت خرید به نسبت فقر اقتصادی موجود نباشد که این را بنام عدم مصونیت غذایی یاد میکنند مصونیت اینکه موجودیت و دسترسی به مواد غذایی مصون باشد تأمین مواد غذایی در مارکیت و تأمین وجوه مالی خانواده ها دسترسی خانواده ها را به مصونیت غذایی بیان می کند مثال اگر کسی پول نداشته باشد هرقدر غذا در مارکیت باشد بناءً مصون نیست باید برای مصونیت عاید کاری داشته و زمینه کار برای کسب معاش فراهم شود تا از غذا استفاده کنند.

نگرفتن غذا در مراحل مختلف زمینه را به رشد ناسالم عدم انکشاف جسمی وفزیکی و مرگ میر مساعد می سازد. با فقر غذایی، هر مرض میتواند به اعضای خانواده حمله و زمینه سؤ تغذی را فراهم سازد. پس در مراحل تغذیه مناسب و مصونیت، از فرد آغاز تا دولت مکلفیت های دارند. باید بیشتر به قشر اساسی جامعه که مادران و اطفال است توجه صورت گیرد. با موجودیت غذا برای مصونیت دسترسی فراهم شود که روش مناسب تغذی یاد می شود.

داکتر ظاهر رود وال با تحلیل وضعیت تغذیه و مصونیت غذایی در شرایط فعلی کشور گفت: 9 درصد شهروندان کشور با سؤتغذی مبتلا هستند که 4 درصد آن متوسط 5 درصد شدید است این یک زنگ خطر است با اینکه دولت وحکومت تلاش دارد ولی ادامه جنگ و نا امنی، به دسترس نبودن آب کافی صحی نبود دسترسی به دوای با کیفیت، تغذیه غیر مناسب مادران و اطفال زمینه ساز سوء تغذی و نبود مصونیت غذایی در کشور است.

فامیل هایی که قدرت خرید گوشت و پروتین باب را ندارند. میتوانند از حبوبات مثل لوبیا، نخود و دال استفاده کنند یا در اطراف میتوانند از محصولات حیوانی و پرندگان و سبزیجات که وافر است استفاده کنند که یک تغذیه مناسب می باشد باید به اطفال و مادران حامله و شیر ده حق اولیت داده شود چرا کسانی استند که نیروهای اساسی کتله بشری را تشکیل میدهند هرگاه توجه کمتر صورت گیرد طبعاً مشکلات عدیده را به دنبال خواهد داشت.

هرچند وزارت صحت در فراهم آوری امکانات تاحد امکان تلاش کرده ولی بسنده نیست بهترین تغذیه را به اطفال و مادران اختصاص داده تا در آینده با پرداخت گران مواجه نگردیم باید همین حالا تا حد امکان به صحت و تغذیه سالم اطفال و مادران خود توجه لازم به خرج دهیم.                

 حامده صدیقی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha