صفحه اصلی | anis | مصاحبه | کوشانیان و نقش آنان در مصونیت راه ابریشم

کوشانیان و نقش آنان در مصونیت راه ابریشم

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کوشانیان و نقش آنان در مصونیت راه ابریشم

3 شنبه 28 قوس سمینار بین المللی راه ابریشم از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ به مدت دو روز در کابل و جلال آباد با اشتراک محققین، پژوهشگران، دانشمندان واساتید اراکین حکومت وحدت ملی تدویر یافت. خبرنگار روزنامة ملی انیس مصاحبة را پیرامون نقش کوشانیان در مصونیت راه ابریشم با سرمحقق اسدالله پرفیض عضو اکادمی علوم افغانستان انجام داده، که تقدیم خوانندگان میگردد.

اسد الله پرفیض گفت: در زمان حکمروایی ویماکد فیزس دوم مفکوره وسعت و کشور کشائی شاه کوشانی را برآن داشت تا تصمیم بگیرد که بزرگ راه ابریشم به واسطه آنان اداره شود همان بود که به تسخیر کاشغرستان مبادرت نموده نفوذش را در آنجا قایم نمود.

 اما دولت چین که به واسطه جنگ های متعددی راه ابریشم را در سال 92 میلادی باز کرده بود نگذاشت که چنین چیزی عملی شود سپاه کوشانی در کاشغر از قشون چین شکست خورد و پادشاه کوشانی با آن همه اقتداری که داشت تادیه خراج و باج سالانه را به دولت چین پذیرفت.

علل این شکست را مؤرخین موجودیت دره های دشوار گزار می دانند که غیر آن، طریق دیگری به آسانی میسر نبود.

اما کنشکا که بعضی دره های همالا یا جزء امپراطوی و تحت نفوذش بود با مساعدت راه ها و تجارب گذشته در اثر عزم و اراده متین وقوی، پیشرفت های درخشانی نموده و مناطق کاشغر و یارکند و ختن رایکی بعد از دیگری فتح کرده و دامنه فتوحات کوشانی به وادی چهار رود بزرگ اکسوس، اندوس  گنگا و تارم انبساط
 یافت. و کنشکا با این فتوحات و وسعت قلمرو توانست دولت کوشانی را از با جگذاری چین برهاند. بلکه برعکس دولت چین را باج گذار خود ساخت و از شهزادگان چین یرغمل «گروگان» گرفته به پایتخت خویش آورد.

کنشکا مقتدر ترین شاه این خاندان که از (120- 160 میلادی) سلطنت کرد پایتخت خویشرا از شمال هندوکش به جنوب هندوکش منتقل و بگرام و کاپیسا را پایتخت های تابستانی و پشاور را پایتخت زمستانی خود ساخت. او دولت اشکانی را مغلوب و در شمال شرق ترکستان چین، کاشغر و یارکند و ختن را فتح نمود.

سرمحقق پرفیض در ادامه اضافه نمود: پیروزی های کنشکا در آریانا و امپراطور سیوان تی از خانواده های شرقی و شکست هیونگ نوعا باعث گردید تا راه ابریشم به روی تاجران و سیاسیون باز شود. در نتیجه این گشایش روابط و مناسبات حسنه میان امپراطوری کوشانی و امپراطوری چین و روم تقویت یافت و این شاهراه به حیث یک پل ارتباط در تحکیم مناسبات حسنه و حسن همجواری با مردمان آسیای مرکزی و غربی و بعدها با افریقا و اروپا رول مهم و اساسی بازی کرد. راه ابریشم در انتقال مظاهر مختلفه و هنر ملل مختلف دارای اهمیت ویژه بوده و توانسته حوزه های تمدنی را با هم ارتباط دهد در جمع کاروان های که روی جاده ابریشم رفت و آمد می نمودند.

 زایرین، بازرگانان، مورخین  جهان گردان، ادبا، شعرا، متفکران اهل کسبه، هنرمندان و مسافران که تعداد شان به صدها تن می رسید در طول سفر از اوضاع سیاسی، اقتصادی، فرهنگی تجارتی و تاریخی کشور های یکدیگر آگاهی حاصل می نمودند. و با رسم و رواج و عنعنات و عادات یکدیگر آشنا می شدند.

 سرمحقق پرفیض در رابطه توسعه مبادلات تجارتی از این مسیر گفت:

در نتیجه توسعة راه ابریشم، روابط تجارتی با روم (رومن ها) وسعت پذیرفت مال التجاره به پیمانه وسیع از وادی کابل و بکتریان و از آن جا راه خراسان به طرف غرب می رفت و مبالغ گزاف سالانه برای خریداری اسباب تعیش به هند فرستاده می شد.

راه ابریشم نظر به اهمیت خاصی که داشت مستلزم امنیت و مصونیت خاص نیز بود. امنیت و مصونیت این راه پراهمیت به بازوی توانای ضرورت داشت که آنا بازوی توانا جز امپراطور کوشانی «کنشکا» دیگری بوده نمی تواند. چرا که امپراطوری کوشانی مثل افغانستان امروزی در چهارراه هند و ایران و چین بین دو امپراطوری بزرگ رومن ها در غرب و هان ها در شرق موقعیت خیلی مساعدی را اشغال کرده بود.

 امنیتی را که قیاصره روم و هان های چین در غرب و شرق برقرار کرده بودند.

برای امپراتوری کوشانی اهمیت زیاد داشت و این امنیت به صورت غیر مستقیم خیلی به مفاد کوشانی ها تمام می شد و کوشانی ها با استفاده از روابط نیک با امپراطوری های شرق «چین» و غرب «روم» توانستند امنیت کامل راه ابریشم را تأمین و دربسط و توسعه تجارت به نفع خویش سود ببرند.

هرسه امپراطوری چین، روم و کوشانی با تأمین روابط حسنه در یک فضای مساعد حسن همجواری و همکاری متقابل از هیچگونه بذل مساعی دریغ نمی کردند با یک نگاه مختصر به تاریخ سیاسی جهان درمی یابیم که از بدو پیدایش دولت های بسیار قدیم دربین النهرین، مصر سواحل شرقی مدیترانه تاکنون که بیش از پنج هزار سال را در برمی گیرد.

جهان به ندرت شاهد همچو امنیت، آسایش و ثبات سیاسی است و کمتر در تاریخ اتفاق افتاده که همچو روحیه تساند و همکاری میان دولت ها و امپراطوری های معاصر هم دریک برهه از زمان خلق شده باشد.

در حقیقت جهان در قرن اول و دوم میلادی که زمان ترقی و شهرت جهانی راه ابریشم است به سه بخش شرق، وسط و غرب تقسیم وهربخش رایک امپراطوری تأمین امنیت می نمود راه سراسری 11000 کیلومتری ابریشم در امنیت کامل قرار داشت. و این راه ها در مسافه های مختلف توسط برج های ترصد (دیده بانی) کنترول می شد. و پاسگاه های نظامی و چاپارخانه ها به منظور تأمین امنیت راه و کاروان های تجارتی وجود داشت. بقایای از آن برج های کنترولی و مناره های ترصد در کشوری که در مسیر راه ابریشم قرار داشت هنوزهم موجود است مانند منار چغچران، منارنجا راه منار بسطام برج های کنارهریرود در نزدیکی منار جام- در طول راه کابل بامیان، دره غوربند دره شکاری، راه کابل جلال آباد، کابل هرات و کابل بلخ و راه مرکزی افغانستان همه گویای واقعیت های هستند که در تأمین امنیت و مصونیت راه ابریشم، و کاروان ها ومسافرین به همکاری سه امپراطوری به خصوص کوشانی ها تأمین می شد.       

  حبیب الله ایمان

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha