صفحه اصلی | anis | مصاحبه | فردوس احمد برين: هفتاد درصد مشتريان، از شرکت بيمه ملي افغان رضايت دارند

فردوس احمد برين: هفتاد درصد مشتريان، از شرکت بيمه ملي افغان رضايت دارند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
فردوس احمد برين: هفتاد درصد مشتريان، از شرکت بيمه ملي افغان رضايت دارند

در جامعه امروزي با پيشرفت در بخش صنايع و گسترش مشاغل، افراد جامعه در مقابل خطرات گوناگون خطر قرار ميگيرند. بيمه يکي از ابزارهايي است که بشر براي جبران خساره فراهم آورده است، در کشور ما بيمه ملي افغان از سال 1343 به اين طرف خدمات ارزنده و مفيد را مطابق به نورم بين المللي در عرصه بيمه و جبران خسارات ناشي از حوادث گوناگون زندگي هموطنان ايفا نموده است براي اينکه تصوير کامل از نحوه کار شرکت بيمه ملي افغان در رابطه به ساحه و ميزان عرضه خدمات بيموي و نقش برازنده آن در انجام همکاري هاي، اقتصادي و اجتماعي ارائه شده باشد، خبرنگار روزنامة ملي انيس مصاحبه يي را با فردوس‏احمد «برين» معاون تخنيکي شرکت بيمه ملي افغان انجام داده که توجه خوانندگان را به آن معطوف مي داريم.

معاون تخنيکي شرکت بيمه ملي افغان در ابتدا گفت: در حال حاضر بيمه ملي افغان هرگونه امکانات موجود خود را جهت تحفظ دارايي هاي عامه، شخصي و خصوص اعم از منازل رهايشي ساختمان هاي دفتري، گدام هاي مال التجاره وارداتي وصادراتي وسايل نقليه، عمرانات و غيره را در برابر حوادث مختلف مانند زلزله سيلاب، طوفان، انفجار، حريق سرقت، وقايع ترافيکي، به کار ميبندد همچنان انتقالات اموال از طريق هوا، بحر و خشکه تا مرجع نهايي صحت، تعليم و تحصيل مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان، موتر و پول را تحت پوشش بيموي قرار ميدهد.

وي گفت:

شرکت بيمه ملي افغان در حدود يازده بيمه نامه را بفروش ميرسانند که شامل بيمه حريق بيمه سفر، بيمه صحت، بيمه حادثات، بيمه مالالتجاره و فضايي، بيمه پروژه و دونوع بيمه موتر است بيمه شخص ثالت و بيمه اجباري است و هم افراد رابيمه مي کنند شرکت ها تعميراتي و تمام اموال تجارتي را بيمه مي کند ديگر بيمه نامه کارمندان فابريکه ها و دفتر هااست که در خطر ات گوناگون مواجه مي باشند. آنان را بيمه مي کنيم. بيمه صحت است که تمام کارمندان سفارت خانه ها و اکثر ادارات با فاميل هايشان نزد ما بيمه است که خدمات بيمه صحي را برايشان اجرامی کنیم خدمات بيمه حريق است که تعميرات، گدامها و فابريکات صنعتي را در مقابل حريق و آتش سوزي بيمه مي کنيم خدمات بيمه محصلين و معلمين است که محصلين و معلمين درجريان 24 ساعت وقت درسي شان در مقابل حادثات ناگوار ترافيکي حادثات طبعي بيمه مي شوند که جبران خساره مي کنیم.

برين در رابطه به اينکه آيا مشترکين بيمه از شرکت بيمه ملی افغان راضي هستند يا خير گفت:

در قسمت بيمه صحت تمام مشتريان ما راضي هستند از بيمه حريق هم چندي قبل در شهرهرات فابريکه چاکليت سازي روز را که خساره ديده بود در حدود يک ميليون افغاني جبران خساره کرديم از آن به بعد بعضي شرکت ها که مزاياي بيمه را فهميدند شرکت هاي شان را بيمه نمودند شرکت بيمه ملي افغان خدمات عندالموقع انجام مي دهد در قسمت جبران خساره مشکل ندارد.

 به زودترين فرصت به مشتري خود رسيدگي مي کند هموطنان ما در حدود هفتاد درصد از شرکت بيمه ملي افغان راضي هستند سي درصد از بخش موتر هاي بيمه شخص ثالث که ما سابق بيمه نموده بوديم شکايت داشتند به خاطريکه مشکل در قانون دولت بود که مانتوانستیم به خدمات مشتريان خود برسيم و فعلاً آن بيمه توقف است.

معاون تخنيکي شرکت بيمه ملي افغان در مورد اينکه بيمه ملي افغان تا چه حد ضامن سلامت جان و مال بيمه کنندگان است گفت: شرکت بيمه ملي افغان صد درصد ضامن سلامت جان و مال بيمه کنندگان است. چون شرکت بيمه ملي افغان دولتي است به تعهدات خود هميشه پابند است وعملي مي کند.

قابل ياد آوري است که نرخ بيمه مانسبت به شرکت هاي خصوصي و نوتأسيس نازلترين نرخ است مثلاً یک تعمير مکتب را با تمام جنسي که در آن است در مقابل 15000 الي 20000 افغاني به مدت يکسال بيمه مي کنیم اگر در جريان يکسال آن تعمير از بين بروده ما قيمت آن تعمير را مي پردازيم چون ما حق البيمه مي گيريم در مقابل آن اجراآت مي کنيم.

محمد نعيم نوابي

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha