صفحه اصلی | anis | مصاحبه | به خاطر رشد استعداد های هنری بانوان نمایشگاه هنری دایر گردید

به خاطر رشد استعداد های هنری بانوان نمایشگاه هنری دایر گردید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
به خاطر رشد استعداد های هنری بانوان نمایشگاه هنری دایر گردید

هنر یکی از پدیده های اساسی و بنیادی بوده، هویت ملی و تمدن های تاریخ یک کشور را در تمامی عرصه های زند گی هویدا می سازد خوشبختانه در ماده 47 قانون اساسی افغانستان آمد ه است : دولت برای پیشرفت علم، فرهنگ ادب و هنر پروگرامهای موثر طرح، تشویق و حمایت می کند. آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی به مناسبت استرداد استقلال کشور نمایشگاه نقاشی تیم بانوان جوان این آموزشگاه را برگزار نمود در زمینه خبرنگار روزنامه ملی انیس گزارشی تهیه نموده که نشر می گردد.

در ابتدا سید محمد صابر هاشمی آمر آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی گفت:

منحیث یک نهاد هنری وظیفه ماست در راه تحقق اهداف و پالیسی های دولت از هر نوع همکاری ممکنه در یغ نکنیم و با ایجاد راهکارهای جدید و شیوه های نوین مساعی به خرج دهیم.

چندی پیش  نمایشگاهی تحت عنوان  نقاشی تیم بانوان جوان آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی  ریاست هنرستان به مناسبت 28 اسد سال  روز استقلال وطن عزیز ما افغانستان تدویر یافت  که یک ابتکار موفقانه بخاطر تقویت، رشد و غنامندی استعداد های هنری فرزندان کشور بشمار میرود.

این نمایشگاه نظر به خواست بانوان جوان بخشهای آموزشی آمریت آموزشگاه هنری میمنگی و به  توجه مقام وزارت اطلاعات فرهنگ  دایرشد تا از یک طرف معرف فرهنگ و هنر افغانستان گردد و از جانبی تشویق برای فعالیت های مثمر و ثمر بخش بانوان جوان کشور  باشد در نمایشگاه مشارکتی 71 اثر ناب نقاشی  شامل بخشهای رشته های مسلکی صنایع دستی خیاطی کروشنیل بافی  مینیاتوری خطاطی در معرض دید به نمایش گذاشته شد، البته نقش آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد
میمنه گی  در قسمت طرح و ساخت دیزاین سمبول جذاب لوگوی بانوان  ترتیب ستایش نامه و سایر وظایف به همکاری آمریت نگارستان ملی (باغ صلح و امید ) که در تنظیم محفل زحمت کشیدند قابل یاد آوری است همچنان برای یک تعداد استادان و شاگردان اناث از طرف وزارت اطلاعات وفرهنگ ستایش نامه منظور و اهدا شد.

پیام من به همه هنردوستان و هنرمندان سر زمین عزیز ما اینست تا جوانان گرامی علاقمند را که در پهلوی سایر فعالیت های مفید اجتماعی مصروف اند در این راستا  تشویق نمایند  و همچنان  پیشنهاد ام در رابطه به معرفت و شناسایی هر چه بیشتر هنر و هنرمندان کشور ما اینست تا زمینة مساعد گردد تدویر نمایشگاه به کشور های خارجی یک گام مثبت در عرصه هنر خواهد بود.

مریم نعیمی فارغ التحصیل پوهنځی انجنیری رشته الکترونیک سال 1395  اکنون شاگرد بخش نقاشی آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی گفت:

مدت یک و نیم سا ل است که  مصروف آموزش نقاشی در این آموزشگاه هنری می با شم

ما تیم جوانان بخشهای بانوان به مناسبت 28 اسد روز استقلال کشور عزیز ما افغانستان به همکاری آمریت آموزشگاه هنری و استادان بخاطر رشد استعدادهای هنری و فرهنگی نمایشگاهی را  راه اندازی نمودیم. ازتشویق  آمریت آموزشگاه هنری میمنگی وحمایت رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ که  زمینة نمایشگاه را برای ما تیم بانوان جوان فراهم نمودند تشکر می نمایم.

من به تعداد 10 تابلوی نقاشی ام را به نمایش گذاشتم که 3 تابلو رنگ روغنی و 7 تابلو آبرنگ می‏باشد.

آرزو دارم زمینه رشد استعدادهای هنری  طبقه اناث  بیشتر فراهم گردد و بخاطر تشویق هر چه بیشتر نمایشگاه تیم نقاشان بانوان نه تنها در کابل بلکه در کشور های خارج  از وطن عزیز ما برگزار شود تا تابلو هایی که در ترسیم آن زحمت کشیدیم به قیمت خوب بفروش برسد  وهم از فرهنگ وهنر افغانستان عزیز، دیگر کشور ها آگاهی حاصل نمایند.

یلدا درویشی فارغ التحصیل انستیتوت هنر ها سا ل 1395 گفت:

مدت  10ماه تحت می شود که مصروف آموزش نقاشی در این آموزشگاه هنری می با شم

نمایشگاه بانوان مربوط بخش اناث آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی می باشدو ارتقای ظرفیت بانوان را در تمام عرصه های هنری نشان میدهد.

3تا بلوی رنگ روغنی  را به نمایش گذاشتم و از طرف تمام جوانان اشتراک کننده تشویق شدم البته از آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی، استادان مهربان و وزارت اطلاعات وفرهنگ تشکری می کنم بخاطرکه  زمینه تدویر نمایشگاه را برای طبقه اناث کشور فراهم نمودند.

پیام من  برای جوانان این است که فرصت های آموزش مساعد گردیده در پهلوی دیگر رشته می توانند از مزایای هنر نقاشی، خطاطی، مینیاتوری، و صنایع دستی در آموزشگاه هنری ریاست هنرستان بهره مند شوند.تا به آرزو های بلند بخاطر پیشرفت وانکشاف هنری و دیگررشته های تخصصی که دارند دست یابند.

وجیهه صدیقی فارغ التحصیل ادبیات ترکی شاگرد بخش نقاشی آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی گفت: 

مدت 4  سا ل میشود که  مصروف آموزش نقاشی در این آموزشگاه هنری می با شم

این نمایشگاه باعث تشویق ما بخش اناث گردید و برای ما فرصت ها مساعد خواهد شد که بیشتر کار نماییم

در این نمایشگاه به تعداد 20 تا بلوی نقاشی روغنی و : Post on Facebook Facebook Add to your del.icio.us del.icio.us Digg this story Digg StumbleUpon StumbleUpon Twitter Twitter

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha