صفحه اصلی | anis | مصاحبه | پوهاند دکتور محمودگل کوهدامنی: شفاخانة میوند با تجهیزات مدرن امروزی مجهز گردد

پوهاند دکتور محمودگل کوهدامنی: شفاخانة میوند با تجهیزات مدرن امروزی مجهز گردد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
پوهاند دکتور محمودگل کوهدامنی: شفاخانة میوند با تجهیزات مدرن امروزی مجهز گردد

شفاخانة تدریسی میوند یکی از شفاخانه های دولتی است که با داشتن 220 بستر در خدمت هموطنان قرار دارد غرض آگاهی بیشتر، خبرنگار روزنامه ملی انیس با پوهاند دکتور محمود گل کوهدامنی رئیس شفاخانه تدریسی میوند مصاحبة انجام داده که نشر میگردد.

در نخست محمود گل کوهدامنی گفت: شفاخانه تدریسی میوند درسال 1395 در بخش معالجوی به تعداد (176746) مریض را OPD، به تعداد 7142 مریض را داخل بستر به تعداد 3661 مریض را عملیات به تعداد 16686 مریض را معاینات لابراتواری به تعداد 149 مریض را ECG به تعداد 5811 مریض را اکسریز، به تعداد 31954 تن را واکسین های مختلف، به تعداد 150 مریض را معاینه ایکو، به تعداد 1538 مریض را معاینات ادیومتری نموده است علاوتاً دکتوران ستازیران و محصلین پوهنتون علوم طبی کابل را تریننگ داده ایم.

وی پیرامون اینکه این شفاخانه دارای چند بستر و چه تعداد دکتوران در این شفاخانه فعالیت. مینمایند گفت: این شفاخانه دارای 220 بستر فعال بوده که به تعداد 32 استاد پوهنتون علوم طبی کابل 74 دکتور متخصص 81 نرس، 25 پرایکل 24 کارمند اداری و به تعداد 106 کارگر خدماتی در این شفاخانه مصروف خدمت هستند.

روزانه به تعداد 700 الی 1000 مریض در این شفاخانه مراجعه مینمایند که از طرف دکتوران موظف تحت تداوی قرار می گیرند و اگر ایجاب نماید با در نظر داشت ظرفیت بستر مریضان داخل بستر میگردند.

رئیس شفاخانه پیرامون تجهیزات و بخش های فعال این شفاخانه گفت: شفاخانه با ماشین اکسری و دیجیتل مجهز است.

در پنج بخش فعالیت مینماید که داخله اطفال، جراحی اطفال، جلدی، گوش و گلو و جراحی پلاستیک می باشد. و همچنان شعبات اکسری، لابراتواری، فارمسی نیز در این شفاخانه فعالیت مینمایند.

پوهاند دکتور محمود گل کوهدامنی در مورد اینکه این شفاخانه را کدام ارگان و نهاد ها تمویل مینماید گفت: شفاخانه مربوط پوهنتون طبی کابل وزارت تحصیلات عالی بوده. و از آن طریق معاش و امتیازات پرسونل اجرا میگردد. و همچنان جهت بهبود هرچه بیشتر و بهتر شدن کار و فعالیت شفاخانه پلان های کوتاه مدت و دراز مدت به مقامات ذیصلاح ارائه نموده ایم.

وی گفت: شفاخانه میوند 24 ساعت با امکاناتیکه در شفاخانه موجود است در خدمت مریضان قرار دارد و هیچ نوع سهل انگاری در زمینه تداوی صورت نه گرفته معایناتیکه در شفاخانه امکان پذیر است اجرا میگردد. و معایناتیکه امکان آن در شفاخانه موجود نیست ناگزیر مریضان به بیرون مراجعه می نمایند.

وی در مورد فساد اداری در این اداره گفت: در مورد فساد اداری باید یاد آور شد که از دید ما به فضل خداوند«ج» فساد در این شفاخانه وجود ندارد هرگاه در زمینه اسناد وجود داشته باشد اداره شفاخانه خود را مکلف به پاسخ گویی میداند.

کوهدامنی در اخیر گفت: پیشنهاد ما به مقامات ذیصلاح اینست که تعمیر دوصد بستر که کار آن جریان دارد هرچه عاجل تکمیل گردد و شفاخانه مطابق نیازمندی با تجهیزات مدرن امروزی مثل  M.R.I)و  (C.T.Scanمجهز شود تا مریضان به شکل خوبتر و بهتر معاینه و معالجه شوند.از اینکه شفاخانه در مرکز شهر قرار دارد از مریضان خواهشمندیم نظم و دسپلین شفاخانه را مراعات نموده در قسمت پاکی و صفایی شفاخانه با اداره شفاخانه همکاری نموده همچنان نوبت را در شعبات (OPD) مراعات نمایند از اینکه شفاخانه 24 ساعت در خدمت قرار دارد امید میرود مریضان اوقات عیادت را درنظر داشته باشند.

محمد نعیم نوابی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha