صفحه اصلی | anis | مصاحبه | اهميت غذايي شيرمادر براي اطفال

اهميت غذايي شيرمادر براي اطفال

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اهميت غذايي شيرمادر براي اطفال

اول الي هفتم آگست مطابق 10 الي 16 اسد مصادف به هفتة جهاني تغذيه با شير مادر است. شير مادريگانه غذاي سالم و کامل براي نوزاد مي باشد که هم خاصيت غذايي دارد و هم ميتواند وجود نوزاد را در مقابل بسياري از بيماري ها و خطرات احتمالي وقايه کند. در زمينه فوايد و مزاياي تغذيه با شير مادر دکتور انورالحق احدي متخصص امراض جهاز هضمي و انتاني چنين ميگويد:

متخصصين امور صحي امروز به اين امر پي برده اند که شيرمادر غذاي مکفي و سرشار از مواد غذايي لازم بوده که هيچ غذاي ديگري به آن برابري کرده نمي‏تواند بناءً در ششماه اول حيات کودک تغذيه با شيرمادر صورت گيرد زيرا از يک طرف علاوه از کيفيت غذايي خوبي که دارد در مصؤنيت و حفاظت اطفال در برابر امراض مؤثر مي باشد و از سوي ديگر پيوند عاطفي را بين طفل و مادر برقرار مينمايد اسلام به اين باور است که بعضي خصوصيات مادران از طريق دادن شير به فرزندان شان انتقال مينمايد. به همين اساس دستور ميدهد زمانيکه براي فرزندتان دايه انتخاب مي کنيد.  بايد زنان با عفت مهربان و با تقوا را به اين منظور انتخاب نماييد تا فرزندان شير خوار به همان صفات حميده بزرگ شوند.

مادران بايد هنگام شير دادن در آسايش کامل باشند، دست نوازش و مهرباني برسر و صورت کودک بکشد. شير دادن از هر دو پستان صورت گيرد. مدت زمان شير دهي تاثير مثبتي به وضعيت رواني و عاطفي کودک مي گذارد. و اين مرحله مهتمرين مرحله سازندگي بعُد عاطفي کودک است. بر مادران شيرده لازم است تا هنگام شير دادن به نوزادان خود حفظ الصحه شخصي را مراعات نموده و توصيه هاي اسلامي را هرگز فراموش نکند يعني اسلام تأکيد به شير مادري مي کند که از غذاي حلال حاصل شده باشد مادر مرتکب گناه نشود. از غذاي حرام استفاده نکند، غيبت، حسد، کينه، بخل وساير افعال نا شايست را از خود دور ساخته با هيجان و عصبانيت شير ندهد. چون ممکن است اثر بدي بالاي روحيه طفل بگذارد، از سوي ديگر تحقيقات طبي نشان داده است نوزادان که از شر مادر تغذيه مي نمايند نسبت به اطفالي که از شير پودري تغذيه مي کنند. به مراتب صحتمندتر و سالمتر هستند. شير مادر در واقع يک غذاي مناسب و فراهم کنندة توازن کامل غذايي است. که حاوي پروتين ها، کاربوهايدرايت ها، شحميات، ويتامين ها و آهن بوده در رشد طفل کمک مي کند مزيداً شير مادر از نوزادان در مقابل امراض نيز محافظت مي کند.

به اساس توصية سازمان صحي جهان براي طفل تا شش ماه اول تنها تغذيه با شير مادر ضروري است مادران بايد کودک شانرا بدون وقفه شير داده نبايد غذاهاي متمم ديگر يا آب داده شود. نوزاد بعد از هردو ويا سه ساعت در ماه هاي اول تولد گرسنه مي شود. اما با رشد شان در هر بار شير بيشتر گرفته و کمتر اوقات به تغذيه نياز داشته مي باشد. چيزي مهم اينست که به آنها هر زمانيکه گرسنه شوند. بايد شير داده شود. مادران که با شیرشان اطفال شانرا تغذيه مينمايند بايد بدانند که آنها نيز غذاي کافي صرف کنند و زياد استراحت نمايند.

داکتر احدي در رابطه به فوايد صحي شير مادر افزود:

شير مادر در کوتاه مدت و دراز مدت براي مادر و طفل مفيد است.

بخصوص شير روز هاي اول که به نام فله ياد مي شود و زرد رنگ و غليظ بوده بسيار مغذي و حاوي مواد مفيد و ارزنده اي است که به منزلة اولين اقدام ايمن سازي براي حفاظت کودک برضد بيماري هاي عفوني است.

چربي و پروتين شير مادر بهتر از ديگر انواع شير ها هضم و جذب مي شود. به همين دليل درد هاي قولنج، جمع شدن گاز، استفراغ و حساسيت نسبت پروتين در شير خواران که با شير مادر تغذيه مي شود کمتر مشاهده مي شود از سوي ديگر به علت وجود آب کافي در شيرمادر بخصوص ابتداي شير تشنگي شير خوار برطرف مي شود و نيازي به دادن آب و يا آب قند در 6 ماه اول و قبل از شروع غذاي کمکي حتا در مناطق بسيار گرم و خشک نسبت در اين مناطق به جاي دادن آب مي توان وعده هاي شيردهي را افزايش داد.

از نظر انتاني شير مادر مزاياي خاص ديگری که دارد عبارت از پاکيزه بودن شير مادر از ميکروب ها و آلودگي ها و داراي درجه حرارت مناسب در انکشاف سيستم معافيت نوزادان به وقت نياز دارد. اطفال تا زمانيکه مواد دفاعي «انتي بادي» بدن شانرا انکشاف ميدهند مي توانند با تغذيه شير مادر از محافظت، «انتي بادي مستفيد شوند. شير مادر آن مواد را که طفل براي نشو و نمو ضرورت دارد کاملاً در بردارد. هضم آن براي طفل آسان است مطالعات نشان داده اطفالي که تنها با شير مادر تغذيه ميشوند کمتر به امراض و حساسيت ها مبتلا مي شوند. سازمان صحي جهان براي طفل تا شش ماه اول تغذيه با شير مادر را توصيه مي کند و مادران مي توانند دادن شير طبيعي شانرا مجانی مانند مواد غذايي اساسي الي دوسال و يا بيشتر از آن به اطفال شان ادامه دهند.

اطفالي که از شير طبيعي مادري تغذيه مي کنند. با رشد طبيعي کمتر به امراض شکر و چاقي مبتلا خواهند شد از مزاياي ديگر شير دهي وقايه مادر از امراض کشنده مثل سرطان است. همانگونه که قبلاً اشاره گرديد. شير مادر رابطه عاطفي ميان طفل و مادر را تقويت ميبخشد. و يک غذاي کاملاً آماده سهل الهضم مفيد و قوي است.

داکتر احدي افزود:

مادرانی که در هنگام شر دهي در اولين روز هاي بعد از تولد نوزاد بر ميخورند مؤقتي است. ولي اگر از بابت اينکه اطفال شان به شير خوردن از پستان مادر علاقه نشان نمي دهند و درست تغذيه نمي شوند نگران نباشند بايد از پرسونل صحي مشوره بگيرند. ويل تا ششماه بايد از شير خالص مادر تغذيه گردند. زيرا شير مادر غذاي مصؤن و قابل تمجيد. براي کودک و شير روز هاي نخست فله ضمانت کنندة طفل در برابر مکروبها است.              حامده صديقي

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha