صفحه اصلی | anis | مصاحبه | مل پاسوال مسلمه امانی: از طریق ریاست پاسپورت، روزانه حدود پنجهزار جلد پاسپورت توزیع می گردد

مل پاسوال مسلمه امانی: از طریق ریاست پاسپورت، روزانه حدود پنجهزار جلد پاسپورت توزیع می گردد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
مل پاسوال مسلمه امانی: از طریق ریاست پاسپورت، روزانه حدود پنجهزار جلد پاسپورت توزیع می گردد

ریاست پاسپورت در سال 1395 بیش از چهار میلیارد افغانی عاید داشته است. معاون و سرپرست ریاست پاسپورت طی مصاحبه یی به خبرنگار روزنامة ملی انیس در رابطه به عواید این ریاست معلومات داده گفت: در سال 1395 عواید مجموعی ریاست پاسپورت وزارت امور داخله مبلغ چهار ملیارد و سه صد و هفتادو هشت میلیون و ششصدو هفتادو شش هزار و هفت صد و پنجاه افغانی عاید بود که به خزانة دولت تحویل داده شده است. پاسپورت یکی از ضروریات مبرم کشورهای جهان می باشد که به منظور سیاحت، تجارت، تداوی، مریضی، سیاسی و دیپلوماسی توسط آن با اخذ ویزا به کشورهای دیگر میتواند آزادانه سفر نماید. از سوی ریاست پاسپورت روزانه حدود پنجهزار جلد پاسپورت کمپیوتری برای متقاضیان توزیع میگردد.

خانم امانی افزود: ریاست پاسپورت وزارت امور داخله روزانه در مرکز در حدود دو هزار جلد پاسپورت و در ولایات حدود سه هزار جلد پاسپورت توزیع می نماید.

برای کسانیکه سن شان از 14 سال بالاتر است قیمت فی جلد پاسپورت پنج ساله مبلغ 5500 افغانی و برای متقاضیانی که سن شان پاینتر از 14 سال است 3250 افغانی و افرادی بالاتر از 18 سال باشد در صورتی که متقاضای پاسپورت ده سال داشته باشند فی جلد پاسپورت یازده هزار افغانی است.

معاون ریاست پاسپورت پیرامون پروسیجر توزیع پاسپورت در مرکز و ولایات توضیحات داده گفت: پروسه توزیع پاسپورت در مرکز وولایات به اساس درخواست متقاضی صورت
 می گیرد. بعد از تحویلی پول پاسپورت و بایومتریک اجرا آت صورت می گیرد.

موصوف در مورد اینکه برای مامورین عالی رتبه و پایین رتبه دولتی و نظامی تخفیف وجود دارد یا خیر گفت:

برای مامورین عالی رتبه دولتی از رتبه 3 به بالاتر از آن و در نظامی از رتبه دگروال بالاتر از آن پاسپورت نصف قیمت اجرا می شود که در واقع یک تخفیف قابل ملاحظه برای شان در نظر گرفته شده است.

سرپرست ریاست پاسپورت در رابطه به تسهیلات فراهم شده در سال جاری معلومات داده گفت: در سال جاری به منظور بهتر توزیع نمودن و جلوگیری از سرگردانی مراجعین پاسپورت از طرف ریاست ثبت احوال نفوس تأیید شده باشد به اساس ورقه درخواستی آنها اجراآت صورت می گیرد. در سال 1395 در مجموع (1855463) جلد پاسپورت کمپیوتری برای متقاضیان توزیع گردیده است. خواست ما از مسئولان اینست تا مطابق به مکاتیب پیشنهادی ما اجراآت نموده تا تسهیلات بیشتر فراهم شود.

محمد نعیم نوابی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha