صفحه اصلی | anis | اقتصاد | جاری شدن آب بند کجکی به ولایت نیمروز

جاری شدن آب بند کجکی به ولایت نیمروز

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
جاری شدن آب بند کجکی به ولایت نیمروز

آب بند کجکی به مقدار بیشتر به ولایت نیمروز جاری میشود.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، در سفری که علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، انجنیر محمد سمیع والی نیمروز، فریده حمیدی نمایندة مردم در ولسی جرگه، رئیس و اعضای شورای ولایتی نیمروز به منظور حل مشکلات کم آبی به هلمند داشتند، با مسؤولان محلی آن ولایت دیدار نمودند و پیرامون مشکلات کم آبی نیمروز صحبت کردند که در نتیجه بین طرفین تفاهم شد که آب بیشتر بند کجی به ولایت نیمروز جاری شود.

در این دیدار علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب گفت: بحران آب در سراسر کشور وجود دارد و این مشکل سبب شده است دهقانان متضرر شوند.

وی از پیشرفت کار بند کمال خان یاد کرد و گفت با تکمیل کار این بند مشکلات مردم نیمروز حل خواهد شد.

انجنیر محمد سمیع والی نیمروز در این دیدار از مردم هلمند به منظور عملی ساختن وعده های شان قدردانی نموده گفت که مشکل کم‎آبی بحران و تهدید بزرگی است و ما خواهان توجه مسئولان محلی و مردم هلمند در زمینه هستیم.

وی افزود که آب به ولسوالی چهاربرجک ولایت نیمروز رسیده است و امیدواریم عنقریب به زرنج برسد که نیاز است مردم در استفاده از آن نهایت سعی و صرفه جوئی نمایند.

در این دیدار حیات الله حیات والی هلمند در مورد جاری شدن آب به دریای هلمند به منظور رسیدن آب به ولایت نیمروز گفت که امسال کم آبی سراسر کشور را تهدید میکند و ما وظیفه خود میدانیم که حقابه نیمروز را به دریا جاری سازیم تا مشکلات مردم به خصوص دهقانان مرفوع گردد.

فریده حمیدی نمایندة مردم نیمروز در پارلمان آب را مایه حیات دانست و با قدردانی  از عملی ساختن وعده‎های قبلی مسئولان محلی هلمند  خواهان توجه بیشتر در حل حقابه نیمروز شد.

در پایان این نشست، على احمد عثمانى وزیر انرژی وآب گفت که اگر این آب به شکل درست مدیریت شود  به هر دو ولایت کفایت مى کند.

در پایان این دیدار تفاهمنامه یی بین مسئولان محلی دو ولایت به امضا رسید که به اساس آن حقابه مردم نیمروز در زمان جاری ساختن آب چهل درصد و پس از آن به مقدار حقابه ثابت قبلی جریان پیدا خواهد کرد که عبارت از بیست درصد آب بند کجکی میباشد.

مسئولان  نیمروز در حالی برای دومین بار به منظور حل مشکلات کم آبی آن ولایت به ولایت هلمند سفر کردند که از چندی به اینسو مردم و دهقانان ولایت نیمروز با کمبود جدی آب مواجه اند و مشکلات کم آبی امسال اکثریت نقاط کشور، به خصوص ولایات زراعتی را تهدید
 میکند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha