صفحه اصلی | anis | اقتصاد | کمیسیون تدارکات ملی در مورد انتقال حجاج بحث نمود

کمیسیون تدارکات ملی در مورد انتقال حجاج بحث نمود

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کمیسیون تدارکات ملی در مورد انتقال حجاج بحث نمود

جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان صبح روزچهارشنبه در ارگ دایر گردید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر ، ابتدا، درخواست منظوری اعطای قرارداد تدارک ۱۶ قلم حبوبات و یک‌قلم برنج سیلۀ کلان وطنی ضرورت قطعات و جزوتام‌های ساحوی و مرکزی اردوی ملی در هفت بخش از طریق قرارداد به ارزش ۲,۱ میلیارد افغانی از سوی  این کمیسیون منظور گردید.

در ادامه، نتایج بررسی‌های وزارت دفاع ملی در رابطه به شرکت‌های تولیدی برنج داخلی به کمیسیون ارائه گردید و رئیس‌جمهور کشور بر تشویق و حمایت از شرکت‌های داخلی تاکید ورزید.

کمیسیون تدارکات ملی در مورد سهم مساویانه انتقال حجاج با دوشرکت هوایی کام‌ایر و د آریانا افغان هوایی شرکت، تصمیم اتخاذ نمود که هیئت رهبری دآریانا افغان هوایی شرکت در رابطه به انتقال حجاج افغان جزییات را با رئیس جمهور کشور جهت تصمیم نهایی شریک سازد.

در همین‌حال، پیشنهادهای  وزارت شهرسازی و مسکن در خصوص چالش‌ها فراراه برآورد نهایی تدارکاتی، مالی و تخنیکی پروژه‌های رهایشی خواجه‌رواش و خوشحال‌خان مینه مورد تایید اعضای کمیسیون قرارگرفت.

در این جلسه، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه، دکتور محمدهمایون قیومی مشاور ارشد رئیس جمهور در امور زیربناها، نماینده‌گان اداره تدارکات ملی، ناظرین ملی و بین‌المللی از جمله کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، دیدبان شفافیت افغانستان، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی‌جرگه، نمایندۀ بازرس ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا برای بازسازی افغانستان ( سیگار) و سیستیکای حمایت قاطع نیز حضور داشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha