صفحه اصلی | anis | اقتصاد | رئیس جمهور غنی: بازار های آسیای مرکزی برای میوة قندهار باز می شود

رئیس جمهور غنی: بازار های آسیای مرکزی برای میوة قندهار باز می شود

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی: بازار های آسیای مرکزی برای میوة قندهار باز می شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روزجمعه در ولایت هرات با شماری از بزرگان و اعضای شورای ولایتی قندهار دیدار کرد و مشکلات و پیشنهادات آنان را در عرصه های امنیت، انکشاف و معارف شنید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر:در این نشست نخست توریالی ویسا والی کندهار به نمایندگی از مردم کندهار صحبت نمود و افتتاح کار پروژة تاپی را به رئیس جمهور غنی تبریک گفت و گزارش کارکردهای اداره ولایت قندهار را به رئیس جمهور ارائه نمود.

والی قندهار گفت، برنامه میثاق شهروندی که یکی از برنامه های بنیادی انکشافی می باشد به گونه شفاف در ولایت قندهار در حال تطبیق است و افزود که به خاطر حل مشکلات مردم دیدارهای هفته وار میان رؤسای ادارات ولایت و مردم برگزار می گردد و روی دریافت راه حل برای مشکلات بحث صورت می گیرد.

ویسا افزود که مردم ولایت قندهار در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در راستای تأمین امنیت پروژه های زیربنایی به خصوص پروژة تاپی آماده هرگونه همکاری می باشند. وی بیان داشت که عملیات بزرگی را که ولایت های قندهار، هلمند، ارزگان و زابل را دربر می گیرد، به منظور سرکوب  مخالفین راه اندازی خواهند کرد.

والی قندهار همچنان از رئیس جمهور خواست تا احداث بندهای کوچک آب گردان، ساخت تعمیر برای شماری از ولسوالی های آن ولایت و دقت در تخصیص بودجه انکشافی برای ولایت قندهار در اولویت های کاری حکومت قرار گیرد.

حاجی سیدجان خاکریزوال رئیس شورای ولایتی قندهار و څارنوال محمدعیسی یکی از بزرگان قومی آن ولایت در صحبتی از تلاش های رئیس جمهور برای تطبیق پروژه های زیربنایی تشکر کردند و گفتند از فرصت های به وجودآمده باید مدبرانه و مؤثر استفاده صورت گیرد. آنان مشکلات و پیشنهادات شان را در عرصه های معارف، نبود زمینه کار برای جوانان، سهمیه حج بیت الله شریف و انکشاف با رئیس جمهور شریک ساختند.

سپس رئیس جمهور غنی با تشکر از حمایت های مردم قندهار از برنامه های حکومت گفت، مشکل سهمیۀ حج برای ولایت قندهار با مسئولین در میان گذاشته می شود و هدایت لازم در این مورد داده خواهد شد. همچنان رئیس جمهور گفت شهر قندهار شامل 9 شهری است که به صورت اساسی انکشاف داده می شود و برنامه ریزی برای انکشاف شهرها صورت گرفته است.

رئیس جمهور گفت، بودجه انکشافی برای ولایت قندهار بر اساس تخمین های جدید در نظر گرفته خواهد شد. وی افزود اصلاحات در وزارت معارف به پایان می رسد و مشکلات معارف به صورت اساسی حل
 می گردد.

رئیس جمهور غنی گفت، بازارهای آسیای مرکزی برای میوه قندهار باز می شود و نیز بازار برای میوه افغانستان در هند ایجاد شده است، بناً  نیاز است تا برای صادرات میوه قندهار پلان اساسی روی دست گرفته شود.

 

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha