صفحه اصلی | anis | اقتصاد | شاروالی کابل: از پولیس شهری برای جمع آوری مالیات استفاده می شود

شاروالی کابل: از پولیس شهری برای جمع آوری مالیات استفاده می شود

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
شاروالی کابل: از پولیس شهری برای جمع آوری مالیات استفاده می شود

تفاهمنامه همکاری دیروز میان شاروالی کابل و وزارت مالیه در کابل امضا شد.

این تفاهمنامه شامل جمع آوری مالیات و صدور جواز اصناف در شهر کابل می باشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، عبد الله حبیب زی سرپرست شاروالی کابل هنگام امضای تفاهمنامه گفت که در گذشته هماهنگی درست میان شاروالی کابل و وزارت مالیه در جمع آوری مالیات، تمدید جواز اصناف و اخذ فیس وجود نداشت واین باعث می شد عواید درست جمع آوری نشود.

به گفته وی با تطبیق این توافقنامه هماهنگی بین این دو اداره بیشترشده و از سوء استفاده ها در جمع آوری مالیات و تمدید صدور جواز جلوگیری می کند.

سرپرست شاروالی کابل بیان داشت که 136 هزار اصناف مختلف درشهر کابل وجود دارد که آنان مکلف به پرداخت مالیه و تمدید جواز هستند.

حبیب زی تصریح کرد تا زمانیکه یک صنف حساب مالیه خود را تصفیه نکند تمدید جواز صورت نمی گیرد.

سرپرست شاروالی کابل علاوه کرد که برای تطبیق این توافقنامه از پولیس شهری در صورت ضرورت استفاده می شود و از مردم خواست برای تنفیذ قانون با شاروالی کابل همکار باشند.

نجیب الله وردک معین عواید و گمرکات وزارت مالیه تطبیق این توافقنامه را در  سهولت جمع آوری مالیات ارزنده دانست و گفت که هدف اساسی آن توسعه وافزایش مالیات می باشد.

وی افزود که در سال 1396 در شهر کابل 3.4 میلیارد افغانی مالیات جمع آوری شده است و این تفاهمنامه می تواند از فرار مالیات جلوگیری کندو عوایدآن را افزایش دهد.

معین عواید و گمرکات وزارت مالیه خاطر نشان ساخت که در چوکات وزارت مالیه پولیس گمرگات وجود دارد و در صورت ضرورت برای تطبیق مواد توافقنامه از همین پولیس استفاده خواهد شد.¾ 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha