صفحه اصلی | anis | اقتصاد | برق وارداتی ۲۲۰ کیلوولت ترکمنستان به شهرغزنی وصل گردید

برق وارداتی ۲۲۰ کیلوولت ترکمنستان به شهرغزنی وصل گردید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
برق وارداتی ۲۲۰ کیلوولت ترکمنستان به شهرغزنی وصل گردید

مقامات در ولایت غزنی می‌گویند که پروژه برق ۲۲۰ کیلوولت ترکمنستان، دوباره به مرکز شهرغزنی وصل شده است.

فرماندهی پولیس ولایت میدان‌وردک می‌گوید، برق وراداتی ۲۲۰ کیلوولت کشور ترکمنستان دو ماه پیش تکمیل و به غزنی وصل شده بود، اما هشت روز پس از وصل‌شدن، در ساحه سلطان‌خیل ولسوالی سیدآباد ولایت میدان‌وردک، مافیای محلی که می‌خواهند از حکومت و برشنا شرکت به گونۀ باج‌گیری کنند، قطع و ۶۰۰ متر کیبل آن را سرقت کردند.

انجنیرجان محمد، رئیس شرکت برشنا در غزنی در این باره می‌گوید "به همکاری نیروهای امنیتی و دولت افغانستان برق وارداتی ترکمنستان را جمعه شب در سب‌ ستشن مرکز شهر غزنی وصل کردیم".

انجنیرجان محمد، می‌افزاید که در حال حاضر حدود ده هزار خانواده در مرکز شهر از برق حرارتی استفاده می‌کنند؛ اما با وصل‌شدن لین برق وارداتی ۲۲۰ ترکمنستان برای ۲۰ هزار خانواده دیگر برق‌رسانی خواهد شد.

مقامات شرکت برشنا می‌گویند که افراد مسلح غیرمسئوول، به کارمندان برشنا شرکت اجازه کار را نیز نمی‌دادند و هنگام کار یک کارمند برشنا نیز در نتیجه تیراندازی آنان به شدت زخم برداشته است.

از سوی دیگر، در اعلامیه مطبوعاتی پولیس میدان‌وردک که روز شنبه نشر شده، آمده است که رئیس جمهور محمداشرف غنی، طی فرمانی جنرال احمدفهیم قایم، قوماندان امنیه ولایت میدان وردک را مسؤول وصل لین برق ارغندی-غزنی ساخته تا جلو مافیا را بگیرد و این لین برق را به غزنی وصل سازد.

در این اعلامیه گفته شده است که نیروهای امنیتی با راه‌اندازی عملیات مشترک ۱۰ روزه توانستند بیش از ۲۳ قریه ولسوالی سیدآباد را از وجود مخالفان پاکسازی و لین‌های برق را دوباره پس از ده شبانه روز کار مشترک وصل کنند.

باشندگان غزنی با اظهار خرسندی می‌گویند که با وصل شدن این لین برق وارداتی، زمینه کار در شرکت‌های صنعتی برای مردم بیشتر فراهم خواهد شد.

جمیل وقار، یکی از فعالین مدنی غزنی می‌گوید "خواست ما از دولت این است تا جلو مخالفین مسلح و مافیایی که دست به قطع این لین برق می‌زنند، بگیرند و همچنان برای حفاظت از برج‌های برق و این لین پوسته‌های امنیتی در مسیر راه ایجاد شود تا دوباره مخالفین برق را بر روی مردم قطع نتوانند".

غزنی و میدان وردک از ولایات نا آرام افغانستان است که مخالفین دولت در ساحات مختلف آن حضور گسترده دارند.

نقیب‌الله امینی، سخنگوی پولیس میدان وردک می‌گوید، در عملیات وصل سازی برق ارغندی غزنی، بیش از ۳۰ مخالف مسلح دولت به شمول سه فرمانده ارشد شان کشته شدند.

همچنان در این عملیات، یک سرباز ارتش و یک سرباز پولیس کشته و سه فرد دیگر به شمول یک کارمند شرکت برشنا زخمی شده اند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha