صفحه اصلی | anis | اقتصاد | نشست بخاطر بهبود شرایط واردات انرژی برق برگزار گردید

نشست بخاطر بهبود شرایط واردات انرژی برق برگزار گردید

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
نشست بخاطر بهبود شرایط واردات انرژی برق برگزار گردید

نشست هیئت انرژی ترکمنستان با هیئت انرژی افغانستان بخاطر بحث روی قراداد‌های تورید انرژی برق و بهبود شرایط دریافت انرژی از کشور ترکمنستان دیروز آغاز گردید.

به گزارش آژانس باختر ، این نشست با اشتراک هیئت بلند پایه بخش  انرژی ترکمنستان و هیئت متشکل از نهادهای بخش  انرژی افغانستان به میزبانی د افغانستان برشنا شرکت در کابل آغاز و قرار است برای مدت یک هفته ادامه یابد.

محتوای اصلی این نشست را موارد ذیل تشکیل می دهد:

تمدید قرارداد و امضای PPA(قراداد خریداری برق) تورید انرژی برق برای ولایات هرات، فاریاب، جوزجان و سرپل از طریق لین انتقال 110 کیلوولت و 10 کیلوولت برای سال‌های 2018 و 2019 ،  تمدید قرار داد تورید انرژی برق برای ولسوالی‌های قرقین، خم‌آب، مورچاق و مرکز ولایت بادغیس.

تمدید لین موجود 110 کیلوولت ولایت هرات به 220 کیلوولت (تفصیل از آخرین انکشافات طرف جمهوری ترکمنستان و جمهوری اسلامی افغانستان)،  تفاهم نامه سه جانبه افغانستان، ترکمنستان و پاکستان بخاطر تورید و ترانزیت انرژی برق و آخرین انکشافات پروژه ،همکاری‌های مستقیم بین ریاست ساختمانی امور برق و ساختمانی برق شرکت ترکمن انرگو جمهوری ترکمنستان (تجهیزات و مونتاژ پروژه‌های آینده)  ، باره آخرین انکشافات ساخت و احداث لین 500 کیلوولت ، ساخت سب استیشن‌های پیهم و  اختتامیه جلسات، جمع بندی و امضاء اسناداین در حالیست که در  نشست قبلی در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان روی همکاری های دوجانبه کشور های افغانستان و ترکمنستان بحث و توافقاتی عمومی نیز صورت گرفته بود؛ که در این نشست  نهایی می گردد. ¡

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha