صفحه اصلی | anis | اقتصاد | رئیس اجرائیه کشور کار پروژه 10 میگاوات برق آفتابی قندهار را افتتاح کرد

رئیس اجرائیه کشور کار پروژه 10 میگاوات برق آفتابی قندهار را افتتاح کرد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه کشور کار پروژه 10 میگاوات برق آفتابی قندهار را افتتاح کرد

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفربه قندهار، سنگ تهداب پروژهٔ ده میگاوات برق آفتابی را در ولسوالی دامان گذاشت.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، این پروژه، نخستین پروژه‌یی است که افزون بر پارک‌های صنعتی، باشندگان شهر قندهار را هم از نعمت برق مستفید می‌سازد.مبلغ مجموعی این پروژه ۱۹ میلیون دالر امریکایی می‌باشد که از جانب یک شرکت  هندی به نام دایناستی و اداره انکشاف بین المللی امریکا تمویل می‌گردد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ضمن آنکه افتتاح این پروژه را به مردم قندهار تبریک گفت، افزود: با تکمیل شدن کار این پروژه، بیش‌ترین مشکلات تجار و صنعت‌کاران حل خواهد شد.رئیس اجرائیه کشور در ادامهٔ سخنان‌اش تاکید کرد که این پروژه سبب خواهد شد تا انرژي برق تأمین شده و زمینهٔ کارهای بیشتر فراهم گردد. رئیس اجرائیه همچنان تصریح کرد که، علاوه بر فابریکه‌ها و شرکت‌ها باشند‌گان ولایت قندهار نیز از این پروژه مستفید خواهند شد.

داکتر عبدالله عبدالله در ادامه صحبت‌‌های‌اش گفت که حکومت متعهد است تا روند مشارکت عمومی و خصوصی را تقویت نماید و از این طریق، به مشکلات سکتور خصوصی، سرمایه گذاران و بازرگانانِ کشور رسید‌گی بهتر صورت گیرد.

رئیس اجرائیه کشور حین افتتاح این پروژه، از تلاش‌های مسئولان وزارت انرژی و آب و سایر نهادها و ادارات مربوطه قدردانی و ابراز امتنان نمود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha