صفحه اصلی | anis | اقتصاد | سه پروژة برق رسانی افتتاح شد

سه پروژة برق رسانی افتتاح شد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
سه پروژة برق رسانی افتتاح شد

سه پروژه بزرگ برق به ارزش ۱۸.۵ میلیون یورو در ولایت کاپیسا دیروز با حضور داشت داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، افتتاح شد.

به گزارش آژانس باختر، درمراسم افتتاح این پروژه ها افزون برمردم و مسئولان محلی، علی احمد عثمانی وزیر انرژی وآب وانجنیر غالب رئیس عمومی شرکت برشنا اشتراک داشتند.

این سه پروژه بزرگ که شامل خطوط انتقال برق و سب استیشن می شود توسط شرکت مشورتی انتی گریشن تحت نظارت  وزارت انرژی و آب در  ولایت کاپیسا به پایه اکمال رسیده اند .

این پروژه ها شامل، تمدید لین 110KV از بند نغلو کابل تا تپه احمد بیگ در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا، ساخت سب استیشن 110/20KV در تپه احمد بیگ ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا، شبکه های توزیعی برق 20/0.4KV مرحله اول ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می‍باشد و مرحله دوم در پلان های آینده تکمیل خواهد شد.با افتتاح این پروژه ها  ۱۲۰۰۰ خانواده از انرژی برق  بهره‌مند می شوند که از این میان ۸۰۰۰ خانواده باشنده‌های ولسوالی نجراب و ۴۰۰۰ دیگر باشنده‌های ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می‌باشند. د افغانستان برشنا شرکت توانسته است تا هم اکنون برای بعضاً از مشترکین  این ولسوالی‌ها میتر برق توزیع و به زودی میزان مستفید شوندگان این پروژه ها با اخذ میتربیشتر  افزایش خواهد یافت.

خط های انتقال ولتاژ برق قوی با درنظر داشت سب استیشن گلبهار به ظرفیت 320 میگاوات و تبه سرخ به ظرفیت 32 میگاوات ولایات پروان کاپیسا، پنجشیر و ولایات شرقی کشور را با منابع وارداتی و منابع آبی کشور وصل میکند.

 قابل یاد آوری است که هزینه این پروژه ها ۱۸.۵ میلیون یورو بوده که ۱۵.۵ میلیون آن از سوی کشور فرانسه کمک شده است و ۳ میلیون از سوی دولت افغانستان پرداخت شده است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha