صفحه اصلی | anis | اقتصاد | معاون دوم ریاست جمهوری: دولت افغانستان حاضر است تا زمینة حضور شرکت های چینی در زمینة تولید انرژی را فراهم کند

معاون دوم ریاست جمهوری: دولت افغانستان حاضر است تا زمینة حضور شرکت های چینی در زمینة تولید انرژی را فراهم کند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معاون دوم ریاست جمهوری: دولت افغانستان حاضر است تا زمینة حضور شرکت های چینی در زمینة تولید انرژی را فراهم کند

استاد سرور دانش و هیئت همراه‌اش از مرکز ساخت ترانسفرمرهای پرقدرت کشور چین (TBEAA) که در ایالت سین کیانگ موقعیت دارد، بازدید نموده و از نزدیک در جریان کار این شرکت و نیز کاربردهای محصولات آن به خصوص در طرح های برق رسانی قرار گرفت.

 به گفته مسؤلین این شرکت تولید کنندة تجهیزات برقی، این شرکت دارای تولید تجهیزات پیشرفته برق حرارتی، بادی و آفتابی و هم چنین تولید کنندة ترانسفرمرهای قدرتمند است که قادر است همزمان به چندین کشور برق را انتقال دهد.

 به گفته آنان، این شرکت از مهم ترین شرکت هایی است که در پروژههای چون کاسا یکهزار و دیگر پروژه های برق رسانی در آسیای میانه و آسیای جنوبی نقش و سهم عمده خواهد داشت.

آنان هم چنین اعلان آمادگی کردند که حاضر اند در تولید انرژی در افغانستان سهم  بگیرند و هم اکنون نیز در پروژه های مختلف حضور فعال دارند و خواهان فعالیت بیشتر در این بخش هستند. به گفته رئیس شرکت TBEA در افغانستان با توجه به شرایط خاصی جغرافیایی که وجود دارد، امکان آن هست که تولیدات برق حرارتی، آفتابی و بادی افزایش داده شده و برای تمام رفع نیازمندی های خویش برق ارزان تری بدست بیاورد.

 معاون رئیس جمهور نیز در این بازدید گفت که دولت افغانستان حاضر است تا زمینة حضور شرکتهای چینی در زمینة تولید انرژی را فراهم کند و مشکلات فراروی آنان را بر طرف سازد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha