صفحه اصلی | anis | اقتصاد | کمیسیون تدارکات ملی ۳۲ قرارداد را به ارزش ۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون افغانی، منظور کرد

کمیسیون تدارکات ملی ۳۲ قرارداد را به ارزش ۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون افغانی، منظور کرد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کمیسیون تدارکات ملی  ۳۲ قرارداد را به ارزش ۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون افغانی، منظور کرد

جلسه کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته در ارگ دایر گردید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این جلسه ۳۶ موضوع و پروژه تدارکاتی مورد بحث قرار گرفت که در نتیجه ۳۲ قرارداد به ارزش ۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون افغانی، منظور گردید که شامل قرارداد های ذیل است:

-         قرارداد قیرریزی سرک های بخش C1 و C2 فاز C پروژه رهایشی پیروزی؛-         قرارداد ایجاد مرکز تکنالوژی معلوماتی(ICT) و سولر سیستم پوهنتون شیخ زاید ولایت خوست؛

-         قرارداد پروژۀ پاک کاری دریای کابل از پل آرتل تا چهارراهی عبدالحق به طول۴،۷ کیلو متر؛

-         قرارداد پروژه قیرریزی و احداث سرک های حصه سوم خیرخانه مربوط حوزه ۱۵ شهر کابل؛

-         قرارداد تهیه پرزه جات به منظور ترمیم اساسی، نصب و فعال سازی ۱۳ پایه جنراتور گارنیزیون گمبیری قول اردوی سیلاب؛

-         قرارداد تهیه وسایل ترمیماتی طبی و۴۶ قلم پرزه جات مربوط قوماندانی صحیه ستردرستیز برای سال مالی ۱۳۹۶؛

-         انتقال ۱۰۰ هزار متریک تن گندم مربوط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از بندر حیرتان در دو بخش به شش ولایت کشور؛

-         تهیه و تدارک تجهیزات مورد ضرورت شبکه توزیع برق شهر گرشک ولایت هلمند؛

-         تدارک و نصب میترهای بولک( Bulk Meters) مورد ضرورت دافغانستان برشنا شرکت؛

-         قرارداد خدمات مشورتی به منظور همکاری در تطبیق پروگرام میثاق شهروندی  در ولایات قندهار، ننگرهار، بلخ و هرات مربوط ریاست مستقل ارگان های محل؛

-      قراردادهای پروژه های نگهداری و بازسازی سیستم های برق، ایرکندیشن و جنراتورهای وزارت امور داخله، ساخت سه باب پوسته امنیتی وزارت مذکور به منظور حفاظت از قوماندانی بیز مرکزی در ولایت میدان وردک و همچنان قرارداد تهیه ۱۱۹ قلم پرزه جات مورد نیاز و ترمیم وسایط نقلیه معینیت حفاظت عامه و تصدی امنیتی؛

-      منظوری قرارداد پروژه افزایش نرخ و تمدید زمانی ۵۳ واحد انترنت مربوط وزارت مالیه به طور مشروط، قرارداد افزایش نرخ و تمدید زمانی عرضه خدمات انترنتی به منظور سیستم اتومات سازی (Back-UP-Link) ۱۹ سایت گمرکات و همچنان قرارداد افزایش نرخ و تمدید زمانی عرضه خدمات انترنتی به منظور سیستم اتومات سازی گمرکات (Main-Link) در ۲۶ سایت گمرکاتی؛    

-         پروژه کرایه گیری تعمیر مرکزی نوی کابل بانک و همچنان تامین امنیت فزیکی نمایندگی های شهری و ولایتی و دفتر مرکزی هم به طور مشروط منظور گردید،

-         قرارداد خدمات مشورتی مربوط وزارت فواید عامه بخاطر مراقبت پروژه بازسازی ۱۰۸ کیلومتر سرک فیض آباد- اشکاشم؛

-         قرارداد احداث بخش چهارم سرک شورابک الی سپین بولدک به طول ۲۳.۹۲ کیلو متر؛

-         تعدیل تمدید زمانی و افزایش نرخ قرارداد پروژه مراقبت احداث سرک از شرنه تا انگور اده ولایت پکتیکا؛

-      قرارداد خدمات مشورتی به منظور همکاری در تطبیق پروگرام میثاق شهروندی در ولایت های نیمروز، فراه، غور، هرات، بادغیس، فاریاب، بامیان، دایکندی، بغلان، کندز، سمنگان، پروان،پنجشیر، کاپیسا، کابل، لوگر، میدان وردک، غزنی و پکتیکا مربوط وزارت احیا و انکشاف دهات.

همچنان کمیسیون تدارکات ملی به قرارداد‌گذاشتن فابریکه محلولات زرقی وزارت صحت عامه و قرارداد تعدیل و افزایش نرخ تاسیسات خط آهن بندر آقینه مربوط وزارت فواید عامه را به دلیل مشکلات تخنیکی، اعاده کرد.

در مورد قرارداد وزارت صحت عامه هدایت داده شد که پروسه تدارکاتی فعلی فسخ گردد و مراحل تدارکاتی آن از طریق منبع واحد صورت گیرد. همچنان در مورد پروژه مربوط وزارت فواید عامه فیصله گردید که هیاتی متشکل از وزارت های شهرسازی و مسکن و وزارت اقتصاد، موضوع را بررسی کند و گزارش خویش را به کمیسیون تدارکات ملی، ارائه نماید.  

از سوی دیگر در این جلسۀ کمیسیون، قرارداد تعدیل تمدید زمانی پروژه ساخت و دیزاین سردخانه ها در شش ولایت مربوط وزارت زارعت، آبیاری و مالداری و قرارداد سروی و دیزاین بخش اول و دوم سرک حلقوی قیصار- لامان رد گردید.    

در رابطه به پروژه رد شدۀ وزارت زارعت، آبیاری و مالداری هدایت داده شد که به منظور پیشبرد کار پروژه متذکره، هر چه عاجل داوطلبی آزاد صورت گیرد و از انجام کار به صورت ماهوار به مقام عالی ریاست جمهوری گزارش ارائه شود. برعلاوه به مسئولین مذکور توصیه گردید که در صورت نبود مدیریت مناسب مقامات مسئول، برخورد قانونی صورت گیرد. در جلسه خاطرنشان گردید که اگر از لحاظ تخنیکی و تسریع روند کاری تاثیر نمی گذارد، دیزاین و ساخت پروژه ها از همدیگر مجزا گردد. 

گفتنی است که میثاق شهروندی یکی از برنامه های است که در اولویت کار حکومت وحدت ملی قرار دارد. پروگرام یاد شده در ده سال آینده به انجام فعالیت های توسعه ای و انکشافی ذیل متعهد است:

— خدمات اساسی صحی؛

— دسترسی اساسی به معارف؛

— بهبود تکنالوژی زراعتی و ارائه خدمات انکشافی؛

— مدیریت آب که شامل آب آشامیدنی صحی، آبیاری، کنترول سیلاب ها و حفظ الصحه شامل می باشد؛

— احداث سرک های درجه سوم بخاطر اتصال قریه جات؛

— و مستفید شدن از انرژی قابل تجدید.

در این جلسه، برعلاوه مسئولین ادارۀ تدارکات ملی، برخی ناظرین کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد اداری، شماری از اعضای کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه و کمیسیون اقتصاد ملی، مالی و بودجه مشرانو جرگه، سیگار و سیستیکای حمایت قاطع نیز حضور داشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha