صفحه اصلی | anis | اقتصاد | وزیر مالیه: عواید سالجاری 33 میلیارد افغانی افزایش را نشان میدهد

وزیر مالیه: عواید سالجاری 33 میلیارد افغانی افزایش را نشان میدهد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
وزیر مالیه: عواید سالجاری 33 میلیارد افغانی افزایش را نشان میدهد

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه روزچهارشنبه در یک کنفرانس خبری دستآورد بی سابقه جمع آوری عواید سال مالی 1395 را با رسانه ها و از طریق ایشان با مردم افغانستان شریک نمود.

 به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر: وزیر مالیه در این نشست خبری گفت: صندوق وجهی بین المللی هدف ۱۳۲میلیارد افغانی را برای جمع آوری عواید سال مالی ۱۳۹۵ تعیین نموده بود، خوشبختانه نه تنها هدف متذکره حصول گردید بلکه بیشتر از هدف تعیین شده در حدود ۱۶۵ میلیارد افغانی عواید را جمع آوری نمودیم. این مبلغ ۳۳میلیارد افغانی افزایش را نظر به هدف تعیین شده امسال و بیشتر از ۴۳ میلیارد افغانی افزایش را نظر به سال ١٣٩٤ نشان میدهد.

وزیر مالیه دلایل عمده افزایش عواید سال مالی 1395 را مبارزه جدی با فساد، نصب سیستم های جامع برقی و تطبیق اطلاحات گسترده در منابع عایداتی کشور عنوان کرد.

وی افزود افزایش عواید ملی از جمله تعهدات ما با جامعه جهانی میباشد و این افزایش یک گام مثبت در راستای خود کفایی افغانستان بشمار می رود.

وزیر مالیه گفت: با افزایش عواید ملی می توانیم که در حدود 100 میلیون دالر را بطور تشویقی از طرف صندوق بین المللی پول (IMF) بدست آوریم.

وزیر مالیه از تمام همکاران وزارت مالیه و ادارات ذیربط که در این زمینه سعی و تلاش ورزیده اند ابراز سپاس و امتنان نمود و به مردم افغانستان اطمینان داد که برای بلند بردن میزان عواید همواره تلاش خواهند کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha