صفحه اصلی | anis | اقتصاد | کمیسیون تدارکات ملی ۲۰ قرارداد به ارزش ۴,۴ میلیارد افغانی را مورد تایید قرار داد

کمیسیون تدارکات ملی ۲۰ قرارداد به ارزش ۴,۴ میلیارد افغانی را مورد تایید قرار داد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کمیسیون تدارکات ملی ۲۰ قرارداد به ارزش ۴,۴ میلیارد افغانی را مورد تایید قرار داد

جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس ‌جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز گذشته در ارگ دایر گردید.

به اساس معلومات دفترسخنگوی رئیس جمهور به آژانس باختر، ابتدا  یما یاری رئیس عمومی اداره تدارکات ملی در مورد "کنفرانس جهانی دولت‌داری شفاف" که در شهر پاریس فرانسه برگزار گردیده بود، گزارش داد و از اعلام عضویت افغانستان در "سازمان جهانی دولت‌داری شفاف" خبر داد.

وی از حمایت رئیس جمهورکشور برای عضویت افغانستان در سازمان مذکور و همچنان فیصلۀ کابینه جمهوری اسلامی افغانستان بخاطر تایید تقاضای عضویت حکومت افغانستان در این سازمان، ابراز قدردانی کرد.

رئیس‌جمهورغنی ضمن ابراز امتنان از تلاش‌های یما یاری در این زمینه، شمولیت افغانستان در مجمع بزرگ جهانی را که ۷۰ کشور در راستای شفافیت و حساب‌دهی در عرصه‌های مختلف حکومت‌داری تلاش مشترک می‌نمایند، یک گام ارزنده دانست. او این اقدام را برای تحقق تعهدات حکومت وحدت ملی در کنفرانس لندن مهم خواند.

در این جلسه بالای پروژه‌های مختلف ادارات بحث گردید که در نتیجه ۲۰ قرارداد به ارزش ۴,۴ میلیارد افغانی مورد تایید قرارگرفت.

قراردادهای منظورشده شامل موارد زیر می‌باشد.

·     احداث کانال‌های جدید از چهارراهی تانک تیل آریانا الی چهار راهی سرک پنجم تایمنی و همچنان از چهار راهی ترافیک الی چهارراهی شهید شهر کابل

·     اعمار سرک دره پوچاوه ولایت پنجشیر

·     اعمار سرک‌های داخل شهر میمنه ولایت فاریاب

·     اعمار سرک پل قندهاری الی قریه سرخاب ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر

·     ۷۱ قلم اجناس مفروشات وزارت دفاع ملی شامل شش بخش

·     تعدیل ۷ قرارداد مواد اعاشوی قطعات و جزوتام‌های اردوی ملی

·     ۳۹ قلم قرطاسیه باب غیرمطبوع،۱۶ قلم تجهیزات انفرادی البسوی و ۴۰ قلم اجناس مفروشات مورد ضرورت وزارت امور داخله

قابل یادآوری است که احداث کانال‌ها در شهر کابل پس از بیشتر از ۳۰ سال برای اولین‌بار مورد تطبیق قرار خواهد گرفت که یکی از مشکلات اساسی شهر کابل با تطبیق این پروژه حل خواهد شد.

همچنان پروژۀ سرک‌های داخل شهر میمنه ولایت فاریاب و ۴۰ قلم اجناس مفروشات وزارت امور داخله به‌گونه مشروط مورد تایید کمیسیون قرار گرفت. در جلسۀ مذکور، پیشنهاد وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین مبنی بر کاهش ۲۵٪ در قراردادهای اعاشه و تجهیزات طعام‌خانۀ "مرکز آموزش‌های فنی و حرفوی امید" مورد تایید قرار گرفت.

در این جلسه، پروژه‌های تدارک تیل حفظ و مراقبت مکروریان‌ها، ۱۱ قلم عینیات البسوی وزارت امور داخله و تعدیل قیم قرارداد تیل قوای هوایی وزارت دفاع ملی جهت بررسی بیشتر اعاده گردید.کمیسیون، پیشنهاد ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی مبنی بر تمدید میعاد زمانی قرارداد تدارک وسایط برای ولسوالان را رد و فیصله کرد، تا جریمه تاخیر بالای قراردادی تطبیق گردد.

در این جلسه به‌علاوه اعضای کمیسیون، مسوولین اداره تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از سیگار، کمیسیون مخابرات و مواصلات مشرانو جرگه، کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه، کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد و اداره سیستیکای حمایت قاطع  نیز اشتراک داشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha