صفحه اصلی | anis | فرهنگ و هنر | اهدای هشت اثر خطاطی و نقاشی به وزارت اطلاعات وفرهنگ

اهدای هشت اثر خطاطی و نقاشی به وزارت اطلاعات وفرهنگ

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
اهدای هشت اثر خطاطی و نقاشی به وزارت اطلاعات وفرهنگ

هشت اثر خطاطی و نقاشی دیروز به پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ، به خاطر نگهداری درنگارستان ملی، اهدا شد.

 به گزارش خبرنگار آژانس باختر: دوتن از هنرمندان بخش خطاطی و نقاشی کشور، هشت اثر نقاشی خط ، خطاطی و نقاشی شان را به سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ، به خاطرحفاظت و نگهداری درنگارستان ملی ، اهدا کردند که ازاین جمله شش اثرنقاشی خط ازاستاد علی بابا اورنگ و یک اثر نقاشی و یک اثرخطاطی از استاد ارزگانی میباشد. 

حین اهدای این آثار پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین مالی ، اداری و گرڅندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ، ، سید محمد صابرهاشمی سرپرست ریاست هنرستان و رحیم الله امانی نماینده بنیاد فرهنگی آغاخان نیز حضورداشتند. استاد ارزگانی هدف از اهدای این آثار را سهم گیری درغنامندی نگارستان ملی عنوان کرد و ابراز امید واری نمود که این کار آنها تبدیل به یک فرهنگ میان سایر هنرمندان کشورشود.

همینگونه استاد اورنگ یک جلد کتاب را که درآن 128 اثر خطاطی ، نقاشی و نقاشی خط ، توسط وی آماده شده وبه حمایت بنیادفرهنگی آغاخان به چاپ رسیده است، نیز به سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ اهدا کرد.

پوهاند باوری درکنارآن که ازکارکرد های هنری این دو هنرمند خوب کشور قدردانی کرد ، خاطرنشان ساخت که وزارت اطلاعات وفرهنگ از هنرو هنرمندان بخش های مختلف حمایت میکند.

همچنان از بنیاد فرهنگی آغا خان نیز به خاطر حمایت و زمینه سازی دربخش های فرهنگی ، تشکرکرد و تاکید نمود که آن نهاد  کارهایش را دربخش فرهنگی درهماهنگی با وزارت اطلاعات وفرهنگ تنظیم کند و خواهان همکاری های بیشتر شان  با وزارت اطلاعات وفرهنگ شد.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ آثارمذکور را به نماینده نگارستان ملی تسلیم کرده تا درجای مناسب ، حفاظت و نگهداری شود .

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha