صفحه اصلی | anis | فرهنگ و هنر | موسسه ی ارتقای ظرفیت مهرآوران گشایش یافت

موسسه ی ارتقای ظرفیت مهرآوران گشایش یافت

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
موسسه ی ارتقای ظرفیت مهرآوران گشایش یافت

مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران به روز دوشنبه 30 دلو با حضور مقامات دولتی، شخصیت های سیاسی، علمی فرهنگی و جمع کثیری از جوانان ولایات مختلف کشور در تالار کنفرانس های مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی پیام در کابل گشایش یافت.

ابتدا محفل با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغاز گردید سپس سخنرانان هریک پیرامون نقش جوانان در بهبود جامعه صحبت نموده فعالیت های مرتبط به جوانان را در راستای رشد و شگوفایی لایه های مختلف جامعه مفید و ارزنده خواندند.

محمد رحیم مهمند رئیس مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی پیام، یکی از سخنرانان این محفل بود که با اشاره به نقش آفرینی جوانان در فرایند شگوفایی کشورها صحبت نموده و با ابراز حمایت و تقدیر از مسئولان مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران گفت: وضعیت کنونی کشور نیازمند فعالیت های گسترده علمی- فرهنگی جوانان است تا نسل های امروز و فردای ما بتوانند شاهد دستاوردها و عملکرد مفید و سازنده این قشر بزرگ جامعه باشند.

سخنرانان بالنوبه پیرامون وضعیت فرهنگی- اجتماعی کشور صحبت نموده و خطاب به جوانان گفتند: با مراجعه به تاریخ در می یابیم که بزرگترین تحولات مفید و سازنده را در کشورها، جوانان رقم زده اند، از همین رو بر جوانان مسئول و آگاه افغانستان لازم است، تا بیشتر از هر زمان دیگر برای تامین صلح و ثبات دایمی در کشور دست به دست هم داده و در زمینه ارتقای دانش معیاری و مسلکی مطابق نیاز زمان سعی و تلاش نمایند.

سپس سید فضل الحق فایز بانی و رئیس مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران پیرامون هدف از ایجاد مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران صحبت نموده گفت: در جریان فعالیت های علمی- فرهنگی خود در بیشتر از یک دهۀ دریافتم، که متأسفانه در کشور ما اکثر مردم به ویژه جوانان از عدم اعتماد به نفس و خودباوری رنج می برند و به جای اینکه به ایمان و توانایی های خویش تکیه کنند، یا گوشه گیری می کنند یا هم رفتن به کشورهای خارجی را سبب رفاه و سعادت خویش می پندارند؛ در حالی که چنین نیست.

مشکل دیگری که فرا راه مردم افغانستان خاصتاً جوانان قرار دارد، این است که صرفاً به ظاهر اشیاء و اشخاص و آنچه قابل رویت است، اهمیت می‌دهند، در حالی که به چیزهایی بنیادین، یعنی فکرشان باید اهمیت بدهند. چنانکه حضرت علی
 کرم‌الله وجهه چه زیبا می‌فرماید: در تنهایی مواظب افکارتان، در خانواده مواظب گفتارتان و در جامعه مواظب رفتارتان باشید. اینکه چرا فکر این قدر مهم است؟ به زبان ساده، باید بگویم که فکر شما زندگی شما را می‌سازد و زندگی شما یعنی، درآمد شما، روابط شما، میزان تحصیلات شما، تناسب اندام شما، شغل شما آینده شما و سرانجام سعادت دنیا و آخرت شماست.

رئیس مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران در لابلای سخنانش افزود: ما به جای اینکه اعتماد به نفس داشته باشیم. اعتماد به نیست داریم، همین که سخن از صلح، شغل مناسب، کسب و کار، ثروت و موفقیت و اینها شود، فوراً ذهن ما روی کلمات نیست می‌چرخد: مثلاً صلح نیست، کار نیست، آرامش نیست دولت مقصر است، خانواده مقصر اند پدر و مادر و اطرافیان مقصر اند.

از همین رو، هدف ما این است که بگوییم هیچ کسی مقصر نیست، فقط ماییم که با افکار و ترس‌های مان محصور شده ایم، ترس از شکست، ترس از تمسخر دیگران و ده‌ها مورد دیگری که برای غلبه برآن و بیان اینکه ما هم می‌توانیم مؤسسه مهرآوران ایجاد گردیده است.

وی افزود: امروز زمان آن فرا رسیده است که به تمام ناکامی‌ها و محرومیت‌های گذشته خود نه بگوییم، و فرداهای خود و فرزندان مان را با تصمیم‌های درست و معقول امروز به زیبایی تمام ترسیم کنیم. بلی! ما هم می‌توانیم.

آقای فایز پیرامون اهداف مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران و ضرورت ایجاد آن گفت: ما در موسسه مهرآوران بر اين باوريم که تنها راه پيشرفت و ترقی کشور عزيزمان افغانستان، ايجاد تحول در باورها و انديشه‌هاي فرد فرد مردم اين سرزمين است. باور به توانایی های خدا دادی که در درون همه ما وجود دارد.

مؤسسه ارتقای ظرفیت مهرآوران که به اختصار به نام «مؤسسة مهرآوران» یاد می گردد، یک مؤسسه غیر سیاسی، غیر دولتی و خصوصی است که با مجوز از وزارت محترم اقتصاد جمهوری اسلامی افغانستان فعالیت داشته و در نظر دارد تا به منظور رشد و بالندگی افکار و استعدادهای نهفته در جوانان برنامه‌های آموزش سخنرانی و فن بیان، مشاوره کارآفرینی، آموزش اساسات اداره و مدیریت؛ شامل مدیریت زمان برنامه ریزی، بررسی و کنترول و سمینارهای روان‌شناسی موفقیت را راه اندازی نماید، تا از این طریق تمام انسان‌ها به ویژه باشندگان افغانستان را در میدان تفکر و اندیشه رهنمون سازد.

قابل یادآوری است که سید فضل الحق فایز بیشتر از یک دهه در عرصه های فرهنگی و رسانه‌یی در کشور فعالیت داشته است از جمله: بار اول از 1383 الی 1387در بخش‌های مختلف روزنامه ملی انيس کار کرد و بار دوم از سال (1389 تا 1393) به حيث مدير اطلاعات، سکرتر مسئول و مدير مسئول روزنامه ملی انيس انجام وظيفه نمود و مدتی هم به عنوان ويراستار هفته نامه پيام مجاهد، مدير مسئول هفته نامه نويد صلح، صاحب امتياز و مدير مسئول ماهنامه پاسداران فعاليت داشته است. اکنون مدير عمومی ويب سايت خبری رياست روزنامه‌های دولتی، بانی و رئيس مؤسسه مهرآوران می‌باشد.

از ايشان تاکنون کتاب «سخن انيس» چاپ گرديده و کتاب‌هاي «ثروت بيان؛ چگونه در جمع سخن بگوييم» «امنيت قضايی در نظام سياسی اسلام» «ويژگی‌های نثر استاد خليل الله خليلی» مدرس موفقيت و کارآفرينی و «چگونه نماز جنازه بخوانيم؟» آماده چاپ می‌باشد. موصوف در کنار وظيفه رسمی دولتی و تدريس در مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی پيام، اقدام به تأسيس موسسه مهرآوران نموده و با راه اندازی کنفرانس‌هاي علمی براي مديران اساتيد پوهنتون و دانشگاه‌، پزشکان مهندسان، معلمان، دانشجويان و ساير افراد تاثير گزار جامعه می‌خواهد تحول بزرگي را در نظام مديريت و خودمديريتي انسان‌ها ايفا نماید.           گزارشگر: حبیب الله ایمان 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha