صفحه اصلی | anis | فرهنگ و هنر | کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو از خدمات علمی و فرهنگی معاون دوم رئیس جمهور تقدیر کرد

کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو از خدمات علمی و فرهنگی معاون دوم رئیس جمهور تقدیر کرد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو از خدمات علمی و فرهنگی معاون دوم رئیس جمهور تقدیر کرد

کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکوی افغانستان به پاس خدمات قانونپوه سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور درعرصه ای علمی و حمایت از توسعه برنامه های ملی، فرهنگی و آموزشی، تقدیر کردند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در برنامه ای که روزگذشته، در دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری برگزار شده بود، مسؤلان و اعضای کمیسیون های متذکره تلاش های معاون رئیس جمهور را درجهت توسعه  اولویت‌های علمی، آموزشی و فرهنگی در کشور قابل قدر و امیدوار کننده خوانده و پیشنهادهای خویش را در  زمینه تقویت و حفظ جایگاه کمیسیون های ملی یونسکو و آیسیسکوی کشور نیز مطرح کردند.

به گفته آنان، با آن که این دو نهاد در زمینه تأمین رابطه  با سازمان های بین المللی علمی و فرهنگی و همچنین تحکیم مناسبات بین کمیسیون های ملی کشورها به خصوص کشورهای منطقه نقش سازنده دارد، اما در باب تقویت این دونهاد تاکنون توجه لازم صورت نگرفته است.

اعضای این دوکمیسیون ملی، بر توجه هیأت رهبری حکومت مبنی ارتقای تشکیل و ساختار آنها و همچنین تأمین بودجه مورد نیاز آن تأکید ورزیده گفتند با توجه به اهمیت و نقش فعالیت های علمی، فرهنگی وآموزشی در روابط خارجی کشورها، تقویت این دو نهاد می تواند با پیامد های سازنده دراین عرصه ها به همراه باشد.

سردار محمد رحیمی معین سواد آموزی وزارت معارف نیز که دراین برنامه حضور داشت، با اشاره به تلاش های وزارت معارف برای احیای مجدد کمیسیون ملی یونسکوی افغانستان گفت که با توجه به ظرفیت های موجود، تقویت این دونهاد یک امر مهم و ضروری است.

متقابلا قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، ضمن اظهار قدر دانی از کارکرد هردو کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکوی افغانستان گفت: در جهان کنونی بخش از تلاش دولت ها بر این

متمرکز است که چگونه چهره و هویت تاریخی را از طریق فعالیت های فرهنگی به نمایش گذاشته و تثبیت کنند.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تثبیت جایگاه تاریخی - فرهنگی افغانستان در سطح جهانی یک ضرورت است افزود: افغانستان با توجه به اینکه به لحاظ جایگاه تاریخی و فرهنگی از سابقه درخشانی برخوردار است؛ اما در سال های اخیر به این مورد کمتر توجه شده است.

قانونپوه دانش با اشاره به گسترۀ روابط فرهنگی افغانستان با سایر کشور ها و سازمان های علمی و فرهنگی تصریح کرد: یکی از نهادهای که می تواند در راستای توسعه روابط فرهنگی افغانستان با سایر کشور ها نقش بهتر بازی کند، کمیسیون های ملی یونسکو آیسیسکو هستند.

معاون دوم رئیس جمهور با اشاره به اراده و عزم حکومت افغانستان در زمنیه تقویت و توسعه فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی در کشور گفت که با تأسیس و آغاز به کار شورای عالی علمی و فرهنگی که از طرف شخص رئیس جمهور مدیریت می شود، به اولویت های مربوطه توجه لازم صورت خواهد گرفت.

دراین برنامه لوح سپاسی که از سوی هردو کمیسیون ملی یونسکو و آیسیسکو تهیه شده بود به معاون رئیس جمهور اهدا گردید.

نظرات (1 نوشته شد)

avatar
شیرین 03/12/2017 12:41:02
رشد خدمات علمی و فرهنگی می تواند زمینه تقویت و توسعه فعالیت های آموزشی را ایجاد نماید با توجه به خدمات علمی و فرهنگی تواسته است برای فروشگاه اینترنتی www.banehmarket.comکاربردی بوده باشد.
مجموعه نتایج: 1 | نمایش: 1 - 1

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha