صفحه اصلی | anis | فرهنگ و هنر | هنر پیشه ای که تمثیل را از ستیژ مکتب آغاز نمود

هنر پیشه ای که تمثیل را از ستیژ مکتب آغاز نمود

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
هنر پیشه ای که تمثیل را از ستیژ مکتب آغاز نمود

فرید برومند، هنرپیشه، کارگردان ونویسنده سابقه دار کشور فعالیت های هنری را از ستیژ مکتب آغاز نمود. به اثر سعی تلاش و علاقه ایکه به مسلک هنرپیشگی داشت موفق گردید جایگاه اش را درمیان فرهنگیان کشور مشخص سازد. اینک جهت آگاهی بیشتر گفت و شنودی با ایشان انجام داده ایم که تقدیم می گردد.

پرسش: لطف نموده بگویید که کار هنری شما از کدام زمان آغاز گردیده و چگونه شما پله های موفقیت را پیودید.

پاسخ: از همان آوان طفولیت علاقه خاصی به هنرهای نمایشی داشتم در زمانی که متعلم مکتب بودم در تمام برنامه های فرهنگی مکتب اشتراک می نمودم و بویژه در نمایشنامه هاسهم می گرفتم و این علاقمندی روز به روز بیشتر میگردید. کوشش مینمودم فعالیت های هنری خویشرا گسترش دهم و در فکر آن بودم که چطور بتوانم در فلم ها نقش بازی کنم. در آنوقت پرودکش های فلم سازی کم بود موفق به اینکار نمی شدم.

پرسش: تا به حال در چند فلم و یا سریال نقش ایفا نموده اید؟

پاسخ: تا به حال در فلم های مانند، وطن و یا کفن به کارگردانی نجیب اله سلطانی که اولین نقشم در سطح بلند همین فلم می باشد بازی نمودم همچنان فلم های دیگری مانند. فلم گماشته به کارگردانی انجنیر لطیف و فلمبرداری این فلم به عهده نور هاشم ابیربود. همچنان فلم الماس سیاه از ساخته های خالق علیل که من نقش افسرپولیس را ایفا نمودم،فلم بنام نقطه نیرنگی که یک فلم کمیدی بود و فلم سقوط ناگفته نباید گذاشت که ده ها اثپات
 نمایشنامه ها و تیاتر را نیز کارنموده ام.

پرسش: شما تا بحال فلم هاییرا تولید نموده اید ویادست به کارگردانی زده اید؟

پاسخ: خوشبختانه من در چند سریال نقش داشته ام، از آن جمله میتوان از سریال بهشت خاموش یاد کرد. در فلم ها نقش ایفا نموده ام مثلاً فلم درد، سریال بلبل به کارگردانی نبی تنها، جبران ناپذیر، داغ، مینه سرگردان و فلمی هم که در سال قبل به نمایش در آمد بنام برف سرخ می باشد.

پرسش: آیا شما در رشته هنر سینما تحصیلات مسلکی دارید و نظر شما در ارتباط مسلکی شدن به این رشته چه می باشد؟

پاسخ: نظر به علاقه مندی خواستم در این رشته مسلکی شوم و همین دلیل باعث گردید که شامل پوهنتون کابل گردیدم و در پوهنځی هنرهای زیبا در رشته تیاتر و سینما چهار سال تحصیل نمایم و با اخذ دیپلوم به سویه لیسانس فارغ گردیدم و بعد از فراغت شامل کار شدم و درابطه به مسلکی بودن باید گفت که هنر در وجود انسان ذاتاً وجود دارد، اما نیاز به پرورش دارد و این پرورش بدون تحصیل و آگاهی امکان ندارد امیدوارم که همه دوستان که در این رشته فعالیت دارند کوشش نمایند، تا حد امکان به آگاهی های مسلکی خویش بیفزایند.

پرسش: شما به عنوان یک سینماگر مسلکی تا به حال موفق گردیده اید که شاگردان هم در این رشته به جامعه تقدیم نمایید و یا خیر؟

پاسخ: تا بحال در این رابطه که بتوانم شاگردانی را در این رشته تربیه نمایم موفق نگردیده ام، دلیل این که ضعف اقتصادی سبب شد که نتوانم یک کورس را برگزار نمایم و ضمناً در کشور ما تاکنون کدام مرکز فرهنگی که از ما دعوت نماید تا در چنین کورس ها تدریس کنیم پیدا نشده و خود نیز وقت کافی برای این کار نداشته ام زیرا همیشه مصروف شوتنگ بوده ام.

پرسش: از فعالیت های فعلی تان بگویید مصروف کدام فعالیت ها هستید و وظیفه رسمی شما چه می باشد.

پاسخ: فعلاً در ریاست افغانفلم منحیث کارمند رسمی ایفای وظیفه می نمایم وظیفه مشخص من در دفتر کار گردان می باشد و روزانه مصروف کنترول و ارزیابی سناریو های که برای ساختن فلم مراجعه می نمایند مصروف می باشیم.

پرسش: در اخیر چه پیامی دارید بخاطر آینده سینمای افغانستان؟

پاسخ: پیام من به عنوان یک سینماگر مسلکی به جوانان کشور این است تا در قسمت درخشان بودن و مطرح شدن سینمای افغانستان در کشور و جهان سعی بیشتر نمایند، امیدوارم سینماگران کشور ما با تلاش شان بخاطر زنده نگهداشتن این هنر زیبا از خود شایستگی بیشتر ازاین بخرج دهند تا باشد مثل سایر کشور های منطقه و جهان درین بخش فرهنگی نیز از خلاقیت بیشتری برخور دار گردیم.

نبی تنها

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha