صفحه اصلی | anis | فرهنگ و هنر | معرفی کتاب ؛ فتـح کافـرستـان

معرفی کتاب ؛ فتـح کافـرستـان

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

نام کتاب : فتح کافرستان گردآوری: سمیع الله تازه سال نشر : 1396 فتح کافرستان، کتابیست در معرفی نورستان و چگونگی تسخیر آن کتاب با تقریظی از نصرالله سوبمن عضو اکادمی علوم افغانستان و مقدمه گرد آورنده اثر سمیع الله تازه آغاز می گردد.

عمده ترین محتویات کتاب را یاد کرد های سراج التواریخ و تاج التواریخ در برگرفته است.

با توجه به این یادداشت ها که چگونگی جنگها در نورستان و بالآخره فتح این ساحه را شامل می شود، خواننده با همه سجایا و خصوصیات نورستان و مردم آن آشنامی گردد.

مؤلفان تاج التواریخ و سراج التواریخ از جغرافیا، تاریخ فرهنگ، خصوصیات و ویژگی های جغرافیایی و ملی نورستانیان فراوان سخن دارد.

اهمیت این کتاب در آنست که تمام یادداشت و نگاشته ها در مورد نورستان را، یکجا و در یک اثر گرد آورده است، آنگونه که گفتیم همه یادداشت ها در کتاب اسناد دو اثر بزرگ تاریخی کشور ما سراج التواریخ و تاج التواریخ است.

خوانش این کتاب، خواننده را به زندگی ویژه و روایت های افسانوی و تاریخی بخشی از سرزمین ما می کشاند که نهایت ارزشمند و آموزنده است.

جوانانی که میخواهند سرزمین خویش را بشناسند و با خصوصیات اقوام و ملیت های کشور که گلهای همیشه جاوید، این گلستان اند، آشنا گردند، باید کتاب «فتح کافرستان را بخوانند.

دکتور شمس الحق

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha