صفحه اصلی | anis | فرهنگ و هنر | به مناسبت روز قلم نمایشگاه آثار هنری، گشایش یافت

به مناسبت روز قلم نمایشگاه آثار هنری، گشایش یافت

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
به مناسبت روز قلم نمایشگاه آثار هنری، گشایش یافت

پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ دیروز نمایشگاه آثارهنری را که به مناسبت روز قلم برگزار شده بود ، به ابتکار سازمان غلام محمد میمنه‌گی افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر: سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درکنار آن که روز قلم را برای همه قلم بدستان کشورتبریک گفت دررابطه به نقش قلم ، هنر و هنرمندان کشور درانعکاس افکار وداشته های ذهنی شان به واسطه قلم  صحبت کرد.

وی خاطرنشان ساخت که فقط قلم است که افکارما را به شکل فزیکی انعکاس و نقش میدهد.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ افزود که ریاست هنرستان ملی تنها وظیفه تولید آثار هنری را ندارد بلکه درزمینه سازی برای خلاقیت های هنری نیزنقش ارزشمندی دارد .

پوهاند باوری افزود که شماری از آثاراین نمایشگاه به فرمایش سفارت افغانستان مقیم هندوستان، کارشده است که عنقریب به سفارت کشور در هندوستان انتقال خواهد گردید. همینگونه دراین محفل محمد هاشم شارق رئیس هنرستان ملی دررابطه به این نمایشگاه معلومات داده  گفت که دراین نمایشگاه 130 اثرنقاشی ، رسامی ، میناتوری ، خیاطی وکرشنیل بافی ازاستادان ، شاگردان وهنرمندان این ریاست به نمایش گذاشته شده است. وی همچنان روز قلم را برای قلم بدستان کشورتبریک گفته وازاهل قلم خواست که با استفاده ازقلم درد های مردم را بیشتر انعکاس بدهند و پیام های صلح و آشتی را ارائه نمایند.

دراخیراین محفل سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درحالیکه داکترطارق رشاد مشاور وشماری از رؤسای آن وزارت نیزحضورداشتند، نمایشگاه مذکوررا افتتاح کرده و ازآن دیدن کردند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha