صفحه اصلی | anis | مقالات | کامیابی به سراغ کسانی می رود که اهداف روشنی دارند

کامیابی به سراغ کسانی می رود که اهداف روشنی دارند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

این روز ها حال و هوای کشور خسته کننده و دور از آسایش است، هر روز صدای انتحار و انفجار،هر روز ماتم،ضجه های مادران داغدیده را به آسمان بلند می کند. و هر روز حرف از نفاق و تعصب و سیاست های بی جاست. همین نفاق است که ما را به قهقرا میبرد، بی خانه می سازد و به برادر کشی سوق می دهد.

 تعصب و نفاق جز بدبختی چیزی دیگری به بار نمی آورند. فقط چیزی که ما را به سعادت و آسایش می رساند صلح، اتفاق اتحاد و همدیگر پذیریست. صلح آرامش و آسایش یک جامعه و به وجود آورندن تمدن، فرهنگ و انسانیت است، همین طور که صلح به وجود آورنده فرهنگ و انسانیت است همچنان، صلح با عناصر ضد فرهنگ و انسانیت امکان پذیر نیست. صلح در وجود خود گران مایه ترین هدیه برای بشریت است. صلح بیرون شدن از اسارت و رسیدن به حاکمیت می باشد. تصور کنید صلح شهریست شکوفا پراز زیبایی های زندگی، دارای بازار ها پارک های زیبا برای تفریح پر از میوه های رنگارنگ، خانه های مفشن، سرک های همواره و انسانهای مهربان، که در آن شهر جای برای تعصب، نفاق برادرکشی و سیاست های بی مورد و خانمان سوز نیست.

صلح، پدر برای یتیم، پسر برای مادر داغدیه خانة آواره گان، سرمایة تمام ملت و بالیست که با آن میتوان به قلعه های موفقیت رسید. استقلال ریشه در صلح دارد بدون صلح نمی توان به استقلال و آزادی رسید. البته درست است که ما در نظام دارای آزادی بیان و اندیشه هستیم و آزاد گفته می شویم، اما در اندیشه و تفکر استقلالیت نداریم دریک محدوده بسر می بریم. فقط به دور خود با تفکر و اندیشه های کهنه و فرسوده می چرخیم و از این محدوده نمی توانیم پافراتر نهیم زیرا با چنین فضایی نمی تواند اندیشه های ما وسعت یابد. امروز دست یابی به علوم و اندیشه های تازه از مهتمرین نیازهای کشور و جامعه ما به شمار میرود. جای پرسش است که در چنین فضایی چگونه میتوان به علوم و اندیشه های تازه دست پیدا کرد. پاسخ فقط برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور است. بیایید برای خود یک هدف تعیین کنیم و برای تحقق بخشیدن به آن هدف تلاش نماییم. چرا که گفته اند:(کامیابی به سراغ کسانی می رود که اهداف روشنی دارند) و هرکاری را برای رسیدن به آن هدف انجام میدهند.

از وابستگی به دیگران بپرهیزیم، شخصاً وارد میدان شویم و به نیرو و داشته های مادی و معنوی  خود به پابی ایستیم به هدف و رویا هایمان بپردازیم. هیچ چیز به اندازه رویا درساختن آینده کشور عاری از نابسامانی ها، مؤثر نیست. مدینه های فاضلة امروز واقعیت های فردا هستند.

بناءً در آشفته بازار امروز شماری هستند بجای اینکه پروسة صلح، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور را مدنظر بگیرند و در راستای استحکام پایه های نظام درتبانی با رهبران حکومت سعی و تلاش نمایند، برعکس یا آگاهانه و یا هم غیر آگاهانه آب به آسیاب دشمن می ریزند و به افکار و عملکرد غیر قانونی و فراقانونی شان بر زخم های ملت نمک
می پاشند. که بلاشک عملکرد این اشخاص، هیچگاهی مورد قبول ملت شریف افغانستان نبوده و مغایر قانون اساسی و مخالف منافع ملی می باشد.

بناءً بخاطر اینکه از این برهه تاریخ موفقانه بدر شویم و صلح واقعی در این سرزمین زخمی برقرار گردد بایست همه برادروار در محوریت حکومت وحدت ملی تلاش کنیم تا این کشتی توفانه زده را به ساحل مقصود برسانیم.

محمد عابر «حسنی»

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha