صفحه اصلی | anis | مقالات | مردم ما ازنیروهای ملی، دفاعی و امنیتی کشور حمایت می نمایند

مردم ما ازنیروهای ملی، دفاعی و امنیتی کشور حمایت می نمایند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

نیروهای ملی، دفاعی و امنیتی کشور ما که در مجموع قوای مسلح قهرمان افغانستان را تشکیل می دهند ماننند قوای مسلح سایر کشورهای صلح دوست و بشردوست جهان خود را حافظ استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور خود می دانند. نیروهای ملی، دفاعی و امنیتی افغانستان برطبق قانون اساسی افغانستان و دوکتورین نظامی و دفاعی، دایرکتیف ها و احکامی که برای این نیروها وجود دارد مؤظف هستند تا احضارات عالی محاربوی شان را ارتقا بخشیده مورال و روحیه رزمی آنها هرچه بهتر بهبود یافته و بتوانند در هرگونه شرایط از استقلال حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور قاطعانه دفاع نمایند. از سلاح و تجهیزات دست داشته شان به خوبی نگهداری نموده و از آنها بطور هدفمند و مؤثر در راه دفاع از مردم وکشور استفاده نمایند.

   هدف از آموزشهای نظامی چه در کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت همین است که نیروهای دفاعی و امنیتی ما بتوانند خوب تعلیم وتربیت ببینند تا خوب قادر گردند که از کشور و مردم به خوبی دفاع نمایند.

همه نهادهای آموزشی برای تعلیم و تربیت جوانان در عرصه های مختلف نظامی مؤثر بوده وتلاش همه دست اندرکاران این عرصه در پروسه تعلیم و تربیه منسوبین قهرمان نظامی ما قابل قدر می باشد.

دفاع از استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور، از وظایف اساسی و تأخیر ناپذیر نیروهای ملی، دفاعی و امنیتی ما بشمار می رود وهر منسوب دفاعی و امنیتی مؤظف به اجرای موفقانه آن می باشد.

قوای مسلح افغانستان هیچگاهی در امور داخلی دیگران مداخله نکرده و در لباس های مختلف در برابر حاکمیت های قانونی دیگران قرار نداشته، در کشتارهای بیرحمانه و تباهی دیگران سهم نگرفته اند.

قوای مسلح افغانستان همیشه در موضع دفاعی (دفاع از مردم و کشور) خود قرار داشته و با قربانی ها و ایثار وظایف و مسئولیت های ملی و میهنی را به خوبی ایفا نموده است.

آنهایی که از مدت چهل سال می شود که در امور داخلی افغانستان مداخله می نمایند، هر زمانیکه مردم افغانستان خواسته اند تا تحولات دموکراتیک را در حیات اقتصادی و اجتماعی شان شاهد باشند.

همین مداخله گران با استفاده از تمام امکانات در مقابل این تحولات دموکراتیک قرار گرفته اند تا مانع تحقق آن گردند. اما دولت، مردم و تمام نیروهای ترقی خواه افغانستان، این همه مداخلات را در تمام ابعاد آن به شکست مواجه ساخته و راه شان را بسوی آینده، ادامه داده اند.

نیروهای ملی، دفاعی و امنیتی ما با روحیه مردم دوستی، وطندوستی و صلح خواهی آموزش و تربیت دیده وهمیشه در سنگر دفاع از مردم و کشور خود قرار دارند. این دیگران هستند که با مداخلات خود از جنگ
 نا امنی ها، خشونت و جرایم سازمان یافته در افغانستان حمایت می نمایند و می خواهند تا از موجودیت افغانستان با ثبات و پیشرفته در منطقه جلوگیری نمایند که این مداخلات آنها نه در گذشته برای شان موفقیت داشته و نه در آینده موفقیت خواهد داشت و از این مداخلات شان در افغانستان جز شکست چیزی بیشتر بدست نخواهند آورد.

تاریخ جنگهای جهانی نشان داده، آنهاییکه جنگ و مداخلات را علیه سایر کشورها آغاز کرده برد نظامی نداشته وخود به شکست های بزرگ مواجه شده اند.

آنها یی که جنگ دوم جهانی را آغاز کردند و اگر روی برتری های نظامی خود حساب می کردند، ولی سر انجام در اثر مقاومت قهرمانانه مدافعین کشور های دیگر مواجه شدند، شکست خوردند و تاریخ هرگز پیروزی را برای آنها نصیب نه ساخت و تاریخ فقط پیروزی
 قهرمانی ها و حماسه های جاویدان آنهای را در خود ثبت نمود که از کشور، مردم خود و صلح و امنیت جهانی شجاعانه دفاع نمودند.

جنگ‏های جون1967 علیه فلسطین
و اعراب را چه کسانی آغاز کردند، چه کسانی قربانی های بزرگ را بر خلق فلسطین و کشور حامی فلسطین تحمیل کردند، چه کسانی بحران شرق میانه را بوجود آوردند، چه کسانی در موضع جنگ و تجاوز و چه کسانی
در موضع دفاع از حقوق و سرزمین خود قرار دارند، درحقیقت خلق فلسطین که در دفاع
 از حقوق، آزادی، حق تعیین سرنوشت و دفاع
از سرزمین خود قرار دارد، پیروز نبرد عادلانه در شرق میانه است و به یقین که حکومت اسرائیل بازنده است، زیرا متجاوز و غاصب است و برای همیشه نه می تواند سرزمین های اشغال شده فلسطین را به شمول بیت المقدس در تصرف خود داشته باشد، تاریخ پیروزی خلق فلسطین را برای تعیین سرنوشت، ایجاد دولت مستقل و دستیابی به اراضی غصب شده آنها وعده سپرده و تناسب نیروها در عرصه مبارزه عادلانه خلق فلسطین و حمایت آنها در عرصه منطقوی و جهانی که به نفع مردم فلسطین تغییر یافته و می‏یابد، پیروزی خلق فلسطین را تضمین می‏نماید.

امروز که مردم افغانستان با مداخله از بیرون مرز های کشور خود مواجه هستند، به خوبی می دانند که در عقب این همه مداخلات که در طول سالها ادامه داشته چه قرار دارد و چه اهدافی درعقب آن پنهان است.

باتوجه به وظایف ملی و میهنی و تأخیرناپذیر نیروهای ملی، دفاعی و امنیتی کشور که در برابر مردم و میهن عزیز خود دارند، اجرای موفقانه و صادقانه وظایف شان که در نتیجه فعالیت های کشفی، اوپراتیفی و امنیتی توانسته اند، پلان های دشمن را بموقع کشف و خنثی نمایند، مقادیر زیاد سلاح، مهمات، تجهیزات و وسایط دشمن را بدست آورده و دشمن را در فعالیت محاربوی سرکوب نمایند، نشان دهنده آن است که اکنون نیروهای ملی، دفاعی وامنیتی کشور قدرت و توانایی لازم دارند تا در مقابل دشمنان مردم افغانستان با موفقیت مقابله نمایند.

فعالیت های انجام شده نیروهای ملی دفاعی، و امنیتی کشور، به خوبی بیانگر آن است که این نیروها دارای قابلیت کشفی، استخباراتی، دفاعی و امنیتی لازم هستند و دشمنان مردم افغانستان دیگر امکان هیچگونه پیروزی را نداشته و ندارند و پیروزی مردم افغانستان برجنگ و مداخله حتمی است.

قربانی ها و فداکاری های نیروهای دفاعی و امنیتی ما خوب نشان می دهد که این نیروهای قهرمان توانایی کامل دفاع و حراست از استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشوررا داشته و می توانند جنگ های نیابتی را در سرزمین محبوب شان افغانستان به شکست قاطع مواجه سازند، طوریکه به شکست مواجه ساخته اند.اهداف و وظایفی که در برابر نیروهای ملی دفاعی و امنیتی ما قرار دارد، ملی، تاریخی و انسانیست که دفاع از مردم و کشور در صدر این وظایف قرار دارد و اجرای صادقانه و موفقانه این وظایف  مهم دین است و هم مسئولیت. دلیل بزرگ حمایت مردم ما از این نیروها نیز همین است که این نیروها در راه دفاع از مردم و کشور خود قرار دارند و قابل حمایت و پشتیبانی می باشند. این حمایت ادامه خواهد داشت و پیروزی این نیروها را در طول تاریخ تضمین خواهد کرد.

روزبه

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha