صفحه اصلی | anis | مقالات | جنبش ها و جریانها در خط منافع ملی حرکت کنند

جنبش ها و جریانها در خط منافع ملی حرکت کنند

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font

بعضاً دیده می شود که عدة از اشخاص به نام های مختلف گروه هایی را منسجم می سازند که نمایانگر نفاق و شقاق ملی با اجرای اعمال نفاق افگنانه در میان ملیت های باهم برادر و برابر ساکن افغانستان مبادرت می ورزند و از احساس پاک مردم عزتمند اقوام عزیز کشور ما و یا از نام دین و مذهب تیکه داری مینمایند و برای خود کیس شخصیت سازی و مدافع یک قوم را وانمود می سازد.

این حرکت شان سیاسی بوده و بنام ساختار جنبش ها و... دست به سابوتاژ و تهدید منافع ملی می زنند.

حتا از احساسات پاک جوانان دوست داشتنی ما به نفع شخصی گروهی و به اصطلاح از جنب خود ساخته شان کار می گیرند تفرقه می اندازند که سبب دوری و ایجاد فاصله بین اقوام عزیز و با عزت افغان و دولت ما میگردد و
ازین رهگذر به نفع خود استفادة اعظمی می نمایند، که شایسته نیست و ازین مدرک به وحدت ملی، زیر ساخت ها و پروژه های عمرانی دولت صدمه را وارد می سازند، که سبب چالش ها، توطئه ها، دسایس و ناهنجاری های فراوانی میگردند.

این همه در حالی از طرف بعضی اشخاص و یا گروه ها سازماندهی میگردند، که دشمنان کشور عزیز ما در کمین نشسته و بنام داعشی‎ها، طالب و... در صدد مختل نمودن اوضاع کلی امنیتی و سیاسی افغانستان به شدت کار مینمایند و سبب ویرانگری میگردند.

ما از شخصیت ها، مسئولین و دیگر اشخاص می طلبیم که دربارة مسایل ملی معقولیت، شفافیت صداقت و منافع بزرگ ملی را شدیداً مدنظر داشته باشند، ملی بیاندیشند، با تفکر ملی و وسعت نظر حرکت داشته باشند تا همة. از آزمندی و سود جویی وحسد خود را بدور بسازیم در آبادانی کشور و ملت عزیز خود سعی زیاد نماییم. راجع به میهن عزیز خود ملی بیاندیشیم که به نفع همگی بوده هموطنان در شگوفایی کشور با وحدت فکر و عمل جمعی کار و پیکار نمایند دست بدست هم داده و کشور را آباد بسازند، منافع ملی و جمعی را در گفته ها و عملکرد های شان عملاً تمثیل نمایند.

اگر از بلخ و از کندهاریم

همه پرورده یک کهساریم

در این دریای نا پیدا کرانه

به یک کشتی طوفانی سواریم

بیایید دست به دست هم داده دوشادوش هم قرار گرفته این کشتی شکسته را که در طوفان پر تلاطم غوطه میخورد و حیات و زندگی همه ما را یکسان تهدید میکند مشترکاً به عزم و اراده راسخ ملی صلح آمیز و افغانی به ساحل نجات برسانیم.

استاد عبدالهادی قریشی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha