روزنامه اصلاح

یک هیئت بلندپایه‌ی چینی به‌منظور بهبود همکاری‌های دوجانبه به کابل می‌آید

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، با لیوجینگ سونگ سفیر جمهوری مردمی چین، در دفتر کارش دیدار نمود.

دراین دیدار هر دو طرف روی تدوام و توسعه‌ی روابط دوجانبه میان هردو کشور صحبت نمودند. هردو جانب از پیشرفت‌های انجام شده در این راستا ابراز خرسندی کردند. لیوجینگ سونگ، سفیر جمهوری مردمی چین درکابل گفت که کشورش از پروسه‌ی صلح و مذاکرات به رهبری افغان‌ها پشتیبانی قاطع نموده و آماده‌ی هرگونه همکاری در این راستا می‌باشد. آقای سونگ افزود که کشورش آماده‌ی همکاری و کار مشترک با افغانستان برای مبارزه در برابر تروریزم است.

  محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور، نقش سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جمهوری مردمی چین را در سطح منطقه مهم دانسته و همکاری‌های صادقانه‌ی  آن‌کشور در پیوند به پروسه‌ی صلح افغانستان را ستود.

 آقای اتمر همچنان پیشرفت‌ها در روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان افغانستان و چین را نمونه‌ی خوبی از همکاری‌های منطقه‌یی دانست.

در این دیدار سفیر جمهوری مردمی چین گفت که چین آماده است تا در ادامه‌ی بحث‌ها و ملاقات‌ها در سطح بلند میان دولت‌های افغانستان و چین، یک هیئت بلند پایه‌اش را در آینده نزدیک به کابل بفرستد. وی تاکید کرد که این هیئت به منظور گفتگو در باره‌ی تعقیب فیصله‌ها و ادامه‌ی بحث و گفتگوهای مرتبط به پشتیبانی از پروسه‌ی صلح در افغانستان و مبارزه در برابر تروریزم و نیز عملی کردن همکاری‌های سازمان همکاری‌های شانگهای با طرف افغان بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید