روزنامه اصلاح

یک فرماندۀ ارشد طالبان با چهار جنگجویش در فاریاب کشته شد

مسئولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند که یک فرمانده ارشد گروه طالبان با چهار جنگ‌جویش در ولسوالی خواجه سبزپوش این ولایت از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده است. به سخن آنان، چهار جنگ‌جوی دیگر این گروه در جریان درگیری‌های مسلحانه با نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند.
محمدکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب می‌گوید که تاجی پهلوان، فرمانده ارشد گروه طالبان شب گذشته با افرادش در یک نبرد رو در رو با نیروهای امنیتی و دفاعی در روستای غذاری از مربوطات ولسوالی خواجه سبزپوش این ولایت کشته شده است.
سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب خاطرنشان می‌سازد که تاجی پهلوان، فرمانده یک گروه ۶۰ نفری طالبان در ولایت فاریاب بود. او علاوه می‌کند که این فرمانده گروه طالبان بیشتر در راه‌اندازی حمله‌های تهاجمی علیه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دست داشت.
این در حالی است که روز شنبه نیز پنج جنگ‌جوی طالبان در یک کمین نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در روستای غذاری از مربوطات ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب کشته شده بودند.
از سوی دیگر وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که دست‌کم ده جنگ‌جوی گروه طالبان در یک حملۀ هوایی اردوی ملی در ولایت زابل کشته شده‌اند.
این وزارت روز یک‌شنبه، ۲۵ عقرب با نشر خبرنامه‌یی گفته که این جنگ‌جویان طالبان شب گذشته در چوکات یک عملیات دفاع فعال نیروهای هوایی اردوی ملی در ولسوالی شملزی این ولایت کشته شده‌اند. خبرنامۀ وزارت دفاع ملی می‌افزاید که هشت جنگ‌جوی دیگر طالبان در این حملۀ هوایی زخم برداشته‌اند.
گفتنی است که افزون بر زابل، چندین ولایت جنوبی کشور در جریان دو ماه پسین گواه تشدید درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای امنیتی کشور و گروه طالبان بوده است. در جریان این مدت جنگ‌جویان طالبان در ولایت‌های هلمند و قندهار تلاش کردند تا مرکزهای این دو ولایت را تسخیر کنند، اما با تقبل تلفات سنگین از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عقب رانده شدند.
آمارهای وزارت دفاع ملی نشان می‌دهد که طالبان تنها در جریان دو هفتۀ گذشته در ولایت قندهار بیش از ۶۰۰ جنگ‌جو را از دست داده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید