روزنامه اصلاح

یک انبار بزرگ«البسه و یونیفورم نظامی»در کابل کشف و ضبط گردید

وزارت امور داخله می‌گوید که منسوبان پولیس مبارزه با جرایم این وزارت، عملیاتی را در مربوطات حوزۀ نهم امنیتی شهر کابل انجام دادند که در نتیجۀ آن، یک انبار بزرگ البسه و یونیفورم نظامی را کشف و بدست آوردند.
وزارت امور داخله روز سه شنبه(۸میزان) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این انبار بزرگ البسۀ نظامی شامل: ۶۵ هزار یونیفورم و ۴۵ هزار جوره بوت‌عسکری بوده که از سال‌های پیش در ۹ کانتینر چهل فُوت در منطقۀ «دسپیچری» از مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل دریک سرای جابجا و مخفی گردیده بود.
وزارت امور داخله گفته است که در پیوند به این قضیه، فردی بازداشت نشده؛ اما تحقیقات پیرامون این قضیه ادامه دارد.
در عین حال وزارت امور داخله در یک خبرنامۀ دیگر از بازداشت ۹ تن در پیوند به جرایم جنایی در ولایت های بغلان و لغمان خبر داده است.
وزارت امور داخله گفته است که منسوبان پولیس مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی‌های امنیۀ ولایت‌های بغلان و لغمان با اجرای چندین عملیات جداگانه کشفی، ۹ تن را به ارتکاب جرایم جنایی به ویژه قتل، دزدی موتر، تجاوز و مجروحیت بازداشت کرده‌اند.
بر اساس معلومات وزارت داخله، از این میان سه تن به ارتکاب قتل، یکتن به ارتکاب دزدی موتر و یکتن دیگر به ارتکاب تجاوز، از مربوطات ولایت بغلان و چهارتن دیگر به ارتکاب مجروحیت یک فرد از منطقه “سلطان غازی بابا” شهر مهترلام، مرکز ولایت لغمان بازداشت شده‌اند.
وزارت داخله گفته است که دوسیه‌های نسبتی افراد بازداشت شده، پس از تحقیقات ابتدایی جهت بررسی به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده‌است.

ممکن است شما دوست داشته باشید