روزنامه اصلاح

گشایش نمایشگاه آثار نقاشی و رسامی«گروه مجیک» در نگارستان ملی

پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، روز گذشته نمایشگاه نقاشی و رسامی” گروه مجیک ” را در نگارستان ملی افتتاح کرد .

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، در این نمایشگاه؛ آثار نقاشی، رسامی و میناتوری شش تن از بانوان هنرمند “گروه مجیک” به نمایش گذاشته شد.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه در حالی که داکتر طارق رشاد مشاور وزارت اطلاعات و فرهنگ، صابره رحمانی مسوول نگارستان ملی، شماری ازمسؤولان این وزارت و تعدادی از هنرمندان نیز حضورداشتند، معین امور فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات وفرهنگ در صحبتی کارهای هنری هنرمندان این نمایشگاه را ستایش کرد .

پوهاند باوری درسخنانش به هنر نقاشی اشاره کرد و گفت که هنرمندان باید خلاقیت و ظرافت درکارهای هنری شان داشته باشند و با درک طبیعت و زیبایی ها ، خلاقیت های شان را از طریق هنرشان انعکاس دهند.

آقای باوری، شرایط و امکانات مناسب و مساعد  برای هنرمندان را امر مهم دانست و گفت که انعکاس کارهای هنری هنرمندان از طریق رسانه ها و برگزاری نمایشگاه های متواتر، در راستای شهرت، رونق و عرضه  فرآوردهای هنری آنان کمک می کند.

پوهاند باوری خاطرنشان کرد که وزارت اطلاعات و فرهنگ درحد امکانات دست داشته در خدمت هنرمندان قراردارد.

همینگونه دراین مراسم محمد هاشم شارق رییس هنرستان وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز صحبت کرد وکارهای هنری هنرمندان این نمایشگاه را ستودنی دانست .

او گفت که نگارستان ملی در برگزاری نمایشگاه های هنری همیشه در خدمت هنرمندان قراردارد .

همچنان صابره حسینی به نمایندگی از” گروه مجیک ” صحبت کرد و از وزارت اطلاعات و فرهنگ و نگارستان ملی به خاطر همکاری شان در برگزاری این نمایشگاه تشکرکرد .

او در کنار آن که در رابطه به کارهای هنری این گروه معلومات داد، خواهان حمایت وزارت اطلاعات فرهنگ و نهادهای فرهنگی از فعالیت های هنری گروه مجیک شد .

در اخیر این نمایشگاه، گروه مُدلنگ همدلی، لباس های محلی ولایت های مختلف کشور را به نمایش گذاشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید