روزنامه اصلاح

کمیسیون انتخابات: روند تفتیش و بازشماری مجدد آرای چهار ولایت به اتمام رسیده است

مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند که روند تفتیش و بازشماری مجدد آرای اختلافی در چهار ولایت موفقانه تمام شده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ مسوولان کمیسیون انتخابات روند تفتیش و بازشماری ۱۰ درصدی از ۱۳۷ هزار رای مشکوک و ۱۵ درصدی از ۱۰۲ هزار رای خارج از زمان را صبح روز یکشنبه (۲۷ دلو) در مرکز و ۵ ولایت آغاز کردند.

مطابق فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی، محلات ۱۰ الی ۱۵ درصد از آرای مشکوک و خارج از زمان توسط تکنالوژی به شکل تصادفی انتخابات شده و تفتیش ویژه و بازشماری می‌شوند؛ در صورتی‌که ۱۰درصد از آرای مشکوک و ۱۵درصد از آرای خارج از زمان درست باشد، به تمام  آرای دیگر اعتبار داده می‌شود.

کمیسیون انتخابات شام روز شنبه اعلام کرد که روند بازشماری مجدد در ریاست‌های امور انتخابات ولایات بدخشان، تخار، سرپل، فاریاب، غزنی، ننگرهار، هلمند، کندهار، کابل و تفتیش ویژه در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات روز یکشنبه برگزار می‌گردد.

در همین حال کمیسیون انتخابات روز گذشته با نشر اعلامیه‌ای گفته است که روند تفتیش و بازشماری در ولایات غزنی، هلمند و سرپل موفقانه به پایان رسیده است.

در اعلامیه کمیسیون انتخابات آمده است:” کمیسیون مستقل انتخابات روند بازشماری مجدد، تفیش ویژه و تطبیق فیصله‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی را آغاز صبح روز یکشنبه آغاز نمود و قرار گزارشات دریافت شده از ریاست‌های امور انتخاباتی ولایات سرپل، کندهار، کابل، غزنی و هلمند؛ روند مذکور در ولایات غزنی، هلمند و سرپل موفقانه به پایان رسیده است”.

به اساس اعلامیه کمیسیون انتخابات، روند بازشماری مجدد در ریاست‌های امور انتخابات ولایات بدخشان، تخار ، فاریاب، ، ننگرهار، کندهار، کابل؛ و تفتیش ویژه در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات جریان دارد.

قرار بود روند تفتیش و بازشماری این آراء روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شود؛ اما آنچه عدم هماهنگی میان کمیسیون‌های انتخاباتی خوانده شده این روند تا صبح روز یکشنبه(۲۷دلو) آغاز نشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید