روزنامه اصلاح

کمیسیون انتخابات برای برگزاری انتخابات‌ پارلمانی و شورای ولایتی غزنی اعلام آمادگی کرد

رهبری کمیسیون مستقل انتخابات در دیدار با استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری گفته که در صورت اراده حکومت، انتخابات‌های شورای ولایتی و پارلمانی غزنی را برگزار می‌کند. دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری روز پنج‌شنبه (۱۲ حمل) با نشر خبرنامه ای گفته که اورنگ زیب رییس و مولانا عبدالله معاون کمیسیون مستقل انتخابات، با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرده‌اند.

در خبرنامه آمده که رییس و معاون کمیسیون مستقل انتخابات ضمن ارائه گزارش از فعالیت و اجراآت این کمیسیون در سه ماه اخیر، اعلام آمادگی کردند که در صورت تصمیم هیأت رهبری حکومت، کمیسیون برای برگزاری انتخات شوراهای ولایتی و نیز انتخابات ولسی جرگه ولایت غزنی آمادگی دارد.
آقای اورنگ زیب و مولانا عبدالله همچنین اظهار داشتند که کمیسیون مستقل انتخابات، طرح جدید قانون انتخابات و طرح پالیسی عمومی اصلاحات انتخاباتی را برای طی مراحل بعدی آماده کرده‌است.
استاد سرور دانش معاون رییس جمهور نیز ضمن استقبال از تعیینات اخیر در کمیسیون انتخابات، برتوجه جدی هیأت رهبری جدید به امور مربوطه تاکید کرده است.
آقای دانش اطمینان داده که در حمایت از اجراآت و نیز طی مراحل اسناد و طرح‌های تقنینی کمیسیون با آنان، همکاری همه جانبه خواهد کرد. گفتنی است که انتخابات ولسی جرگه و شورای ولایتی در ولایت غزنی به دلیل ناامنی و اختلافات روی طرح برگزار شدن انتخابات حوزه یی به تعویق افتاد. کمیسیون انتخابات مستقل انتخابات پیش از این نیز گفته بود که در سال ۱۴۰۰ انتخابات های باقی مانده در ولایت غزنی را برگزار خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید