روزنامه اصلاح

کمک ۱۰ میلیون پوندی بریتانیا به آسیب‌دیدگان ناشی از خشک‌سالی در افغانستان

بریتانیا اعلام کرده که ۱۰ میلیون پوند را برای ۱،۴  میلیون تن در افغانستان که با خطر خشک‌سالی مواجه هستند، کمک می‌کند.

پینی موردانت، وزیر اداره‌ی توسعه بین‌المللی بریتانیا گفته که بسته‌ی جدید کمک‌های کشورش شامل کمک‌های عاجل غذایی برای ۱،۴  میلیون تن در افغانستان است که با خطرات ناشی از خشک‌سالی مهلک مواجه اند.

خانم موردانت همچنان گفته: «‌خشک‌سالی در افغانستان با توجه به این که زندگی ۱.۴ میلیون نفر را در معرض خطر قرار داده و در چند هفته در چندین ولایت افغانستان حاصلات با نابودی مواجه خواهد شد، یک بحران در حال ظهور است. ما از کشورهای دیگر می‌خواهیم تا به این تلاش‌های بین‌المللی برای حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد جهان که در این مقطع زمانی با دشواری‌های زیاد روبه‌رو هستند، پاسخ گویند.»

از سویی هم، سفارت بریتانیا در کابل با نشر خبرنامه‌ای گفته که ‌بریتانیا اولین کشوری بود که حمایت‌اش را از درخواست ملل متحد برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان خشک‌سالی در افغانستان اعلام کرد.

در خبرنامه آمده که بیش ۴۴۱ هزار تن در افغانستان که از اثر خشک‌سالی متأثر هستند، از کمک‌های عاجل غذایی این بسته‌ی مساعدتی از طریق توزیع آرد تقویت‌شده با مواد مغذی، روغن تقویه‌شده، حبوبات، نمک و دیگر مواد غذایی به منظور جلوگیری از موارد سوء تغذی، مستفید خواهند گردید.

این در حالی است که بر اساس ‌گزارش دفتر همآهنگی کمک‌های بشر دوستانه سازمان ‌ملل متحد، حدود ۷۰ درصد خاک افغانستان با خشک‌سالی روبرو بوده که حدود دو میلیون شهروند از آن آسیب‌پذیر هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید