روزنامه اصلاح

کرونا در افغانستان؛ ۷۷ نفر در ۲۴ ساعت جان باختند

براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه در شبانه‌روز گذشته یک‌‌هزار و ۴۸۵ بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شده‌ و در این مدت ۷۷ بیمار جان باخته‌اند.
بر بنیاد گزارش رسمی این وزارت که دیروز دوشنبه (۱۴ سرطان) منتشر شده، شمار مجموعی فوتی‌های ناشی از کووید- ۱۹ در افغانستان به پنج هزار و ۳۶۰ نفر رسیده‌است.
همچنین با ابتلای یک‌‌هزار و ۴۸۵ نفر در ۲۴ ساعت، شمار کل بیماران کووید-۱۹ در کشور ۱۲۷ هزار و ۴۶۴ تن اعلام شد‌ه‌‌است.
طبق آمار رسمی وزارت صحت، در شبانه‌روز گذشته ۸۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در کشور بهبود یافته‌اند‌.
در موج سوم کرونا، آمار مرگ‌ومیر و ابتلا به گونه بی‌سابقه‌ای افزایش یافته‌است.
به گفته مسئولان صحی اکثر موارد مثبت از نوع دلتا یا هندی است.
همزمان وزارت صحت عامه می‌گوید، بیمار قارچ سیاه نیز در میان بیماران کرونایی شناسایی شده است. تاکنون هفت مورد قارچ سیاه در کشور ثبت شده است.
این در حالیست که دو روز پیش وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه کشور در یک کنفرانس خبری گفت که یک ونیم میلیون از سه میلیون واکسین کمکی امریکا، تا اواخر هفته روان یا اوایل هفته آینده، به کشور انتقال خواهد یافت.
در جهان نیز بیش از ۱۸۳ میلیون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۹۸۱ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۶۸ میلیون و ۳۳۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.
امریکا، هند، برازیل، فرانسه، روسیه و ترکیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، امریکا بیش‌ترین قربانیان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است.

ممکن است شما دوست داشته باشید