روزنامه اصلاح

کارزار آگاهی‌دهی پیرامون اضرار آلودگی هوا؛ رسانه‌های دولتی در مورد اضرار آلودگی هوا و اقدامات ادارات مسؤول اطلاع‌رسانی می‌کنند

نشست هماهنگی میان مسوولان رسانه های دولتی به منظور آگاهی‌دهی پیرامون آلودگی هوا، روز گذشته در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت برگزار گردید.

در این جلسه، افزون بر مسوولان ادارۀ ملی حفاظت محیط از زیست، مسوولان رادیو تلویزیون ملی، روزنامه ها و مجلات دولتی، مسوولان وزارت های اطلاعات و فرهنگ، صحت عامه و ارشاد، حج و اوقاف، اشتراک داشتند.

آلودگی هوا یک چالش فراگیر بوده و نیاز است همه نهاد ها و ادارات در مبارزه با آن بسیج شوند. در این زمینه نقش رسانه ها برای آگاهی دهی از اضرار این پدیده و اقدامات مسوولان برای مبارزه با آن، با اهمیت دانسته می شود.

فیروز بشری، رییس مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت در این جلسه از مسوولان رسانه های دولتی خواست تا پیام ها و اقدامات اخیر حکومت به ویژه اداره ملی حفاظت از محیط زیست در زمینه جلوگیری وکاهش آلودگی هوا را نشر و پخش نمایند تا شهروندان به ویژه با شندگان کابل از کار کرد های حکومت در این راستا اطلاع حاصل کنند.

عزت الله صدیقی، معین مسلکی ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست در این جلسه گفت که طی یک هفتۀ اخیر اقدامات جدی برای جلوگیری وکاهش آلودگی هوای شهر کابل از سوی این اداره در هماهنگی با نهاد های مسوول صورت گرفته است.

اوگفت که صبح روز شنبه، ۷جدی نیز جلسۀ این اداره در هماهنگی با مسوولان وزارت امور داخله و شاروالی کابل و با اشتراک مالکین حمام ها دایر گردید و در آن از مالکان حمام ها خواسته شد تا برای کاهش آلودگی هوا، توصیه ها و رهنمود های ادارۀ ملی حفاظت از محیط زیست را پیش از پایان ضرب الاجل، رعایت نمایند.

براساس فیصلۀ اخیر کمیسیون عالی جلوگیری از آلودگی هوا، وزارتخانه ها و ادارات عضو مکلف به انجام مسوولیت ها از جمله پیگیری و نظارت جدی از سیستم تسخین شهرک ها، بلند منزل ها، حوض های آب بازی؛ توقف و اخراج ریگریشن های ساحات پغمان ارغندی و نقاط دیگر؛ توقف و نظارت جدی داش های خشت پزی در فصل زمستان؛ تغییر سیستم سوخت ادارات دولتی، شرکت ها و موسسات، نهاد های تعلیمی و تحصیلی به گاز مایع و برق و عرضه و فروش گاز مایع به قیمت مناسب از سوی ادارۀ تنظیم مواد نفتی، شده اند.

اخیراً رییس جمهور غنی، به این کمیسیون هدایت داده است تا اقدامات عاجل را برای کاهش آلودگی هوا انجام دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید