روزنامه اصلاح

چخانسوری: ادعاهـای استفـاده‌ی جـنسی از زنان در حکومت بی‌اساس است

به دنبال مطرح شدن ادعاهای مبنی بر استفاد‌ه‌ی جنسی از زنان پیش از گماشتن در سمت‌های حکومتی، ریاست جمهوری این ادعا را بی‌اساس خواند.

چند روز پیش جنرال حبیب الله احمدزی یکی از مشاورین پیشین ریاست جمهوری در گفتگو با یک رسانه‌ی داخلی مدعی شد که شماری از مسؤولان حکومتی در ارگ ریاست جمهوری به فساد اخلاقی و فحشا مشغول هستند و فساد را ترویج می‌کنند. مریم وردک از دیگر مشاورین پیشین حکومت در گفتگو با یک رسانه‌ی هندی نیز گفته که ادعای آقای احمدزی مبنی بر وجود فساد اخلاقی در ارگ واقعیت دارد.

اما ارگ ریاست جمهوری به این ادعا واکنش نشان داده و آن را بی اساس خواند.

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری بعد از ظهر روز یکشنبه (۵ جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت که:”ادعاهای آقای حبیب احمدزی کاملاً دروغ و بی‌اساس و بر انگیزه‌های شخصی استوار است. این موضوع به‌گونۀ بسیار جدی بررسی و نتایج آن با مردم افغانستان شریک خواهد شد”. چخانسوری افزود: ادعاهای آقای احمدزی به‌خاطر چوکی و موقف است؛ پس از آنکه آقای احمدزی در انتخابات پارلمانی کامیاب نشد، به ارگ مراجعه کرد تا دوباره به‌حیث مشاور مقرر شود، ولی پیشنهاد مقرری او رد شد. سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که حکومت وحدت ملی توجه جدی به حقوق زنان داشته است؛ ادعاهای آقای احمدزی توهین به زنانی است که سال‌ها قربانی داده‌اند تا در سطوح تصمیم‌گیری برسند. او تأکید نمود که به هیچ‌کسی اجازه داده نمی‌شود که به عزت زنان افغانستان اتهام وارد کند.

 چخانسوری افزود که توقع ما از سیاسیون کشور این است که برای منافع شخصی و سیاسی خود در اذهان مردم تشویش ایجاد نکرده و از ادعاهای بی‌اساس استفادۀ کمپاینی نکنند.

او گفت که دو تن از مشاورین پیشین حکومت که ادعا کرده‌اند در ارگ ریاست جمهوری فساد اخلاقی جریان داشته و از زنان استفاده جنسی می‌شوند، باید در څارنوالی اسناد ارائه کنند و ادعای شان را در افکار عموم ثابت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید